Cobra King

 • Yacht Type : Gulet
 • Guests : 12
 • Cabins : 5
 • Crew : 5
 • Lenght : 34.5 mt

 

Prices

April€ 2500
May€ 3000
June€ 3750
July€ 5250
Agust€ 5250
September€ 3750
October€ 3000

Cobra King

Gulet Cobra King is a huge 34.5m long and is therefore spacious and elegant! She has 5 beautiful cabins all air conditioned with their own en-suite facilities. She comfortably sleeps up to 12 guests!! Each cabin gives you the luxury of a hotel, having their own television, WC, shower, and wardrobe. If you enjoy the combination of luxury and comfort – COBRA KING is the Gulet for you!!! Our crew promises to give you a magical experience on your gulet holidays in Turkey.

Features

 • Yacht Type : Gulet
 • Total Cabins : 5
 • Master Cabin : 1
 • Double Cabin : 2
 • Triple Cabin : 2
 • Guests : 12
 • Lenght : 34.5
 • Crew : 5
 • Flag : Turk
 • Engine Power : 2x440 HP Man
 • Generators : 2x32 KWA Deutz
 • Year Built : 2005
 • Air Condition : yes

Bodrum

MAVİ TUR TEKNELERİ

Ne Güzelsin Bodrum Bodrum

Türkiye’nin en güzel beldelerinden birisidir. O kadar çok güzelliği içinde barındırır ki hangisine hayran olacağınızı şaşırabilirsiniz. Böylesine güzel bir yer tüm dünyanın ilgi odağıdır. Kesinlikle gezilip, görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bodrum’da mavi tur gerçekten hayalden öte ve rüya gibidir.

Yarımada, Muğla’nın ilçelerinden birisidir. Resmi rakamlara göre ilçede toplam 136 bin kişi yaşamaktadır. Fakat yaz tatillerinde bu rakam giderek artmaktadır. Çünkü Bodrum çok ünlü bir tatil beldesidir. Ayrıca birçok tarihi eseri de içerisinde taşımaktadır. Antik çağda bilinen ismi Halikarnassos’tur. Biz kendimiz bunu Halikarnas olarak telaffuz etmekteyiz. Çok daha sonradan şehrin Aziz Petrus Kalesi ile birlikte şehrin Aziz Petrus’a armağan edilmesiyle şehrin ismi Petrium olmuştur. Daha sonra isim Petrum, sonradan Potrum en son olarak da Bodrum olarak telaffuz edilmiştir.

Şehirde iki çeşit iklim tipi görülmektedir. Ege ve Akdeniz iklimi ortak olarak etkisini göstermektedir. Şehirde mikro klima adı verilen ve yazları hiç nem almamasını sağlayan bir özellik mevcuttur. Yaz ayları hep sıcak olurken kışın ise hava ılımandır ve yağış alır. 1970 tarihinden 2004 tarihine kadar hiç kar yağışı almamıştır. Şehrin %61’i ormanlar ile kaplıdır. Ayrıca iğne yapraklı kızıl çam, yabani çilek, mersin ve sandal ağaçları da yarımadada mevcuttur. Bitki örtüsü ve iklimi sayesinde tatilcilerin daha fazla ilgisini çekmeyi sağlamıştır.

BODRUM MAVİ TUR GULETLERİ:

Mavi turun anavatanı diyebileceğimiz Bodrum, tertemiz deniz,koyları ve doğasıyla tekne turizminin kalbidir. Bodrum Mavi Tur Guletleri geleneksel ahşap işçiliğinin son yıllarda teknolojinin de girmesiyle hem estetik olarak hem de donanım olarak dünya standartlarına ulaşmıştır.

Tarihi olarak çok önemli yerleri bulunan şehirde dünyanın 7 harikasından biri olan Mavsolos’un Mozalesi buraya inşa edilmiştir. Fakat saldırılar ve doğal afetler sonucunda mozale yıkılmıştır. Buradan alınan mermerler Bodrum Kalesi’nin yapımında kullanılmıştır. 15. Yüzyılda Hıristiyanların inşa ettiği kalenin yapımı tam 100 yıl sürmüştür. Papa da, endülijans kâğıtları dağıtarak çalışanları daha fazla motive etmeye çalışmıştır. Buranın diğer büyük bir özelliği ise Hristiyanların Anadolu topraklarında ele geçirdiği son yer olmasıdır. Osmanlı bu şehri Kanunu Sultan Süleyman’ın Rodos seferi sırasında ele geçirip saflarına katmıştır. Şehir birçok tarihi eseri içinde bulundurması ile beraber dünyanın en büyük 2. Sualtı arkeoloji müzesini sınırları içerisinde tutmaktadır.

Mavi Tur un başlangıcı sayılan Bodrum, koyları, doğası,tarihi ile tam bir cennettir. Ayrıca şehirde eski dönem mimarisi ile inşa edilmiş antik tiyatroda bulunmaktadır. Günümüze kadar güzel bir şekilde muhafaza edilen tiyatro halen kullanılmaktadır. Yaz aylarında ünlü sanatçıları ağırlayan antik tiyatronun her sene bakımı yapılmaktadır. Mimarisine dokunulmadan yani içindeki tarihi bozmayacak şekilde belediye burayı restore ederek muhafaza etmektedir.

Yarımada’da eğlence sektörü de gayet gelişmiştir. Buraya sadece 15 dakika mesafede bulunan, taksi ve dolmuşlar ile günün her saatinde ziyaret edip eğlenebileceğiniz bir mekân olarak İçmeler adlı bir bölge vardır. Burada eğlence sektörü çok gelişmiştir. Özellikle gece hayatı açısından Türkiye’de ki en ünlü yerlerden birisidir. Huzur, eğlence ve keyfi aynı anda bulup yapacağınız tatili en renkli seviyeye çıkarmanızda bu mekân size yardımcı olmaktadır. Bunun gibi daha birçok yer yarımada içerisinde bulunmaktadır.

Bodrum mavi tur güzergahlarının ilki olup, Gökova Körfezi’ne hakim yapısı ile tüm gulet ve yelkencilerin tercih ettiği destinasyonların başında gelir. Ayrıca bölgede birçok ünlü isim yetişmiştir. Antik Yunan tarihçisi Herodotus, ilk bilinen kadın Amiral I. Artemisia, Karia valisi Mausolos, Osmanlı Amirali Turgut Reis, ünlü yazar ve tarihçi Halikarnas Balıkçısı, sanatçı Zeki Müren ve daha birçok ünlü kişinin yetişmesine, dünyaya katkıda bulunmasına yardımcı olmuş bir kenttir. Bu şehir birçok güzelliği ve tarihi içinde barındıran yapısı ile insanları kendine çekmektedir


Cobra King

1 Comment

 • Howard

  Cobra King was our floating paradise for a week. The Turkish coast was stunning, beautiful bays and crystal clear seas.
  The crew was friendly and helpful, lots of suggestions for the itinerary and places to see. Food was amazing.
  Thank you Albatros Yachting | Şehir : Wales

Leave a Reply

Your email address will not be published.