Mini

 • Yacht Type : Gulet
 • Guests : 6
 • Cabins : 3
 • Crew : 2
 • Lenght : 20 m

 

Prices

April€ 1000
May€ 1000
June€ 1375
July€ 1500
Agust€ 1500
September€ 1375
October€ 1000

Mini

Gulet Mini; mini by name but not mini by nature. At 20 m in length, you will find a spacious lounge with comfortable seating area and dining table, 3 cabins comfortably accommodating up to 6 guests. Each cabin has an en-suite bathroom and air conditioning. However, most of your time will be spent on deck marveling at the spectacular scenery as you sail the turquoise seas.

Our crew members continuously receive positive feedback from our guests for their high level of service.

Guests who choose a blue cruise on board Gulet Mini will not be disappointed. Gulet charter in Turkey with Albatros Yachting.

Features

 • Yacht Type : Gulet
 • Total Cabins : 3
 • Master Cabin : 1
 • Single Cabin : 3
 • Double Cabin : 2
 • Guests : 6
 • Lenght : 20 m
 • Crew : 2
 • Flag : ABD
 • Engine Power : 320 Hp.
 • Generators : 17 Kva
 • Year Built : 2014
 • Air Condition : yes

Bodrum

MAVİ TUR TEKNELERİ

Ne Güzelsin Bodrum Bodrum

Türkiye’nin en güzel beldelerinden birisidir. O kadar çok güzelliği içinde barındırır ki hangisine hayran olacağınızı şaşırabilirsiniz. Böylesine güzel bir yer tüm dünyanın ilgi odağıdır. Kesinlikle gezilip, görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bodrum’da mavi tur gerçekten hayalden öte ve rüya gibidir.

Yarımada, Muğla’nın ilçelerinden birisidir. Resmi rakamlara göre ilçede toplam 136 bin kişi yaşamaktadır. Fakat yaz tatillerinde bu rakam giderek artmaktadır. Çünkü Bodrum çok ünlü bir tatil beldesidir. Ayrıca birçok tarihi eseri de içerisinde taşımaktadır. Antik çağda bilinen ismi Halikarnassos’tur. Biz kendimiz bunu Halikarnas olarak telaffuz etmekteyiz. Çok daha sonradan şehrin Aziz Petrus Kalesi ile birlikte şehrin Aziz Petrus’a armağan edilmesiyle şehrin ismi Petrium olmuştur. Daha sonra isim Petrum, sonradan Potrum en son olarak da Bodrum olarak telaffuz edilmiştir.

Şehirde iki çeşit iklim tipi görülmektedir. Ege ve Akdeniz iklimi ortak olarak etkisini göstermektedir. Şehirde mikro klima adı verilen ve yazları hiç nem almamasını sağlayan bir özellik mevcuttur. Yaz ayları hep sıcak olurken kışın ise hava ılımandır ve yağış alır. 1970 tarihinden 2004 tarihine kadar hiç kar yağışı almamıştır. Şehrin %61’i ormanlar ile kaplıdır. Ayrıca iğne yapraklı kızıl çam, yabani çilek, mersin ve sandal ağaçları da yarımadada mevcuttur. Bitki örtüsü ve iklimi sayesinde tatilcilerin daha fazla ilgisini çekmeyi sağlamıştır.

BODRUM MAVİ TUR GULETLERİ:

Mavi turun anavatanı diyebileceğimiz Bodrum, tertemiz deniz,koyları ve doğasıyla tekne turizminin kalbidir. Bodrum Mavi Tur Guletleri geleneksel ahşap işçiliğinin son yıllarda teknolojinin de girmesiyle hem estetik olarak hem de donanım olarak dünya standartlarına ulaşmıştır.

Tarihi olarak çok önemli yerleri bulunan şehirde dünyanın 7 harikasından biri olan Mavsolos’un Mozalesi buraya inşa edilmiştir. Fakat saldırılar ve doğal afetler sonucunda mozale yıkılmıştır. Buradan alınan mermerler Bodrum Kalesi’nin yapımında kullanılmıştır. 15. Yüzyılda Hıristiyanların inşa ettiği kalenin yapımı tam 100 yıl sürmüştür. Papa da, endülijans kâğıtları dağıtarak çalışanları daha fazla motive etmeye çalışmıştır. Buranın diğer büyük bir özelliği ise Hristiyanların Anadolu topraklarında ele geçirdiği son yer olmasıdır. Osmanlı bu şehri Kanunu Sultan Süleyman’ın Rodos seferi sırasında ele geçirip saflarına katmıştır. Şehir birçok tarihi eseri içinde bulundurması ile beraber dünyanın en büyük 2. Sualtı arkeoloji müzesini sınırları içerisinde tutmaktadır.

Mavi Tur un başlangıcı sayılan Bodrum, koyları, doğası,tarihi ile tam bir cennettir. Ayrıca şehirde eski dönem mimarisi ile inşa edilmiş antik tiyatroda bulunmaktadır. Günümüze kadar güzel bir şekilde muhafaza edilen tiyatro halen kullanılmaktadır. Yaz aylarında ünlü sanatçıları ağırlayan antik tiyatronun her sene bakımı yapılmaktadır. Mimarisine dokunulmadan yani içindeki tarihi bozmayacak şekilde belediye burayı restore ederek muhafaza etmektedir.

Yarımada’da eğlence sektörü de gayet gelişmiştir. Buraya sadece 15 dakika mesafede bulunan, taksi ve dolmuşlar ile günün her saatinde ziyaret edip eğlenebileceğiniz bir mekân olarak İçmeler adlı bir bölge vardır. Burada eğlence sektörü çok gelişmiştir. Özellikle gece hayatı açısından Türkiye’de ki en ünlü yerlerden birisidir. Huzur, eğlence ve keyfi aynı anda bulup yapacağınız tatili en renkli seviyeye çıkarmanızda bu mekân size yardımcı olmaktadır. Bunun gibi daha birçok yer yarımada içerisinde bulunmaktadır.

Bodrum mavi tur güzergahlarının ilki olup, Gökova Körfezi’ne hakim yapısı ile tüm gulet ve yelkencilerin tercih ettiği destinasyonların başında gelir. Ayrıca bölgede birçok ünlü isim yetişmiştir. Antik Yunan tarihçisi Herodotus, ilk bilinen kadın Amiral I. Artemisia, Karia valisi Mausolos, Osmanlı Amirali Turgut Reis, ünlü yazar ve tarihçi Halikarnas Balıkçısı, sanatçı Zeki Müren ve daha birçok ünlü kişinin yetişmesine, dünyaya katkıda bulunmasına yardımcı olmuş bir kenttir. Bu şehir birçok güzelliği ve tarihi içinde barındıran yapısı ile insanları kendine çekmektedir


Mini

2 Comments

 • Nancy

  If we knew that life at sea was so beautiful and relaxing, we would have done a blue cruise before. Gulet Mini was the perfect combination small and friendly, clean, relaxing. Helpful crew, appetising meals.
  Thank you Albatros Yachting for our sailing holidays in Turkey. | Şehir : UK

 • Etelka Majlat

  Kedves Albatros Yachting.
  Our honeymoon yacht charter on Gulet Mini went really good. Mini is a cute little gulet was perfect for us. The crew was also very pleasant made our honeymoon unforgettable. Best holiday ever. My husband would like to thank The Captain who was also the chef he made my husband addicted to Turkish food 🙂
  Thank you again . | Şehir : Hungary

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *