Tufan-5

 • Yacht Type : Gulet
 • Guests : 10
 • Cabins : 5
 • Crew : 3
 • Lenght : 23 mt

 

Prices

April€ 700
May€ 700
June€ 950
July€ 1150
Agust€ 1200
September€ 950
October€ 700

Tufan-5

Gulet Tufan 5 was built in 1992 and following renovation in 2013 she took her final form that you can all enjoy today. This boat is 23 m long and 6 m wide, provides Blue Cruise services around the Bodrum bays and coves.  

Tufan 5 has 2 master cabins, each enjoying the full width of the boat, and 3 double cabins that are elegant and comfy. The cabins have their own WC and air conditioning. She possesses a 360 HP VOLVO engine and a 22.5 kVA ONAN generator. 
Features include a fully equipped kitchen, indoor and outdoor spaces for eating and relaxing, an American bar and a dedicated living area for the crew. In the lounge, you will find an LCD TV, DVD player and stereo music player. There are plenty of sunbathing cushions, chairs and services for every guest.

This yacht can reach a speed up to 10 nautical miles and has been designed for serenity, luxury and comfort of its guests. 
Tufan 5 Gulet’s navigational devices include wireless, GSM Phone so that you feel secure in all destinations Bodrum, Marmaris, Fethiye, Göcek and the Greek Islands 
 

For the more sporty guests, they can entertain themselves with Ringo, Water Ski, Wind Surf and Canoe.

Gulet Tufan 5 is ready to welcome aboard guests that are looking for a luxury gulet holiday in Turkey, Bodrum, and the Greek Islands – Kos, Rhodes, Symi.

Features

 • Yacht Type : Gulet
 • Total Cabins : 5
 • Master Cabin : 2
 • Double Cabin : 3
 • Guests : 10
 • Lenght : 23
 • Crew : 3
 • Flag : Turkish
 • Engine Power : 360 HP Volvo
 • Generators : 22.5 Kwa
 • Year Built : 1992/2010
 • Air Condition : no

Bodrum

MAVİ TUR TEKNELERİ

Ne Güzelsin Bodrum Bodrum

Türkiye’nin en güzel beldelerinden birisidir. O kadar çok güzelliği içinde barındırır ki hangisine hayran olacağınızı şaşırabilirsiniz. Böylesine güzel bir yer tüm dünyanın ilgi odağıdır. Kesinlikle gezilip, görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bodrum’da mavi tur gerçekten hayalden öte ve rüya gibidir.

Yarımada, Muğla’nın ilçelerinden birisidir. Resmi rakamlara göre ilçede toplam 136 bin kişi yaşamaktadır. Fakat yaz tatillerinde bu rakam giderek artmaktadır. Çünkü Bodrum çok ünlü bir tatil beldesidir. Ayrıca birçok tarihi eseri de içerisinde taşımaktadır. Antik çağda bilinen ismi Halikarnassos’tur. Biz kendimiz bunu Halikarnas olarak telaffuz etmekteyiz. Çok daha sonradan şehrin Aziz Petrus Kalesi ile birlikte şehrin Aziz Petrus’a armağan edilmesiyle şehrin ismi Petrium olmuştur. Daha sonra isim Petrum, sonradan Potrum en son olarak da Bodrum olarak telaffuz edilmiştir.

Şehirde iki çeşit iklim tipi görülmektedir. Ege ve Akdeniz iklimi ortak olarak etkisini göstermektedir. Şehirde mikro klima adı verilen ve yazları hiç nem almamasını sağlayan bir özellik mevcuttur. Yaz ayları hep sıcak olurken kışın ise hava ılımandır ve yağış alır. 1970 tarihinden 2004 tarihine kadar hiç kar yağışı almamıştır. Şehrin %61’i ormanlar ile kaplıdır. Ayrıca iğne yapraklı kızıl çam, yabani çilek, mersin ve sandal ağaçları da yarımadada mevcuttur. Bitki örtüsü ve iklimi sayesinde tatilcilerin daha fazla ilgisini çekmeyi sağlamıştır.

BODRUM MAVİ TUR GULETLERİ:

Mavi turun anavatanı diyebileceğimiz Bodrum, tertemiz deniz,koyları ve doğasıyla tekne turizminin kalbidir. Bodrum Mavi Tur Guletleri geleneksel ahşap işçiliğinin son yıllarda teknolojinin de girmesiyle hem estetik olarak hem de donanım olarak dünya standartlarına ulaşmıştır.

Tarihi olarak çok önemli yerleri bulunan şehirde dünyanın 7 harikasından biri olan Mavsolos’un Mozalesi buraya inşa edilmiştir. Fakat saldırılar ve doğal afetler sonucunda mozale yıkılmıştır. Buradan alınan mermerler Bodrum Kalesi’nin yapımında kullanılmıştır. 15. Yüzyılda Hıristiyanların inşa ettiği kalenin yapımı tam 100 yıl sürmüştür. Papa da, endülijans kâğıtları dağıtarak çalışanları daha fazla motive etmeye çalışmıştır. Buranın diğer büyük bir özelliği ise Hristiyanların Anadolu topraklarında ele geçirdiği son yer olmasıdır. Osmanlı bu şehri Kanunu Sultan Süleyman’ın Rodos seferi sırasında ele geçirip saflarına katmıştır. Şehir birçok tarihi eseri içinde bulundurması ile beraber dünyanın en büyük 2. Sualtı arkeoloji müzesini sınırları içerisinde tutmaktadır.

Mavi Tur un başlangıcı sayılan Bodrum, koyları, doğası,tarihi ile tam bir cennettir. Ayrıca şehirde eski dönem mimarisi ile inşa edilmiş antik tiyatroda bulunmaktadır. Günümüze kadar güzel bir şekilde muhafaza edilen tiyatro halen kullanılmaktadır. Yaz aylarında ünlü sanatçıları ağırlayan antik tiyatronun her sene bakımı yapılmaktadır. Mimarisine dokunulmadan yani içindeki tarihi bozmayacak şekilde belediye burayı restore ederek muhafaza etmektedir.

Yarımada’da eğlence sektörü de gayet gelişmiştir. Buraya sadece 15 dakika mesafede bulunan, taksi ve dolmuşlar ile günün her saatinde ziyaret edip eğlenebileceğiniz bir mekân olarak İçmeler adlı bir bölge vardır. Burada eğlence sektörü çok gelişmiştir. Özellikle gece hayatı açısından Türkiye’de ki en ünlü yerlerden birisidir. Huzur, eğlence ve keyfi aynı anda bulup yapacağınız tatili en renkli seviyeye çıkarmanızda bu mekân size yardımcı olmaktadır. Bunun gibi daha birçok yer yarımada içerisinde bulunmaktadır.

Bodrum mavi tur güzergahlarının ilki olup, Gökova Körfezi’ne hakim yapısı ile tüm gulet ve yelkencilerin tercih ettiği destinasyonların başında gelir. Ayrıca bölgede birçok ünlü isim yetişmiştir. Antik Yunan tarihçisi Herodotus, ilk bilinen kadın Amiral I. Artemisia, Karia valisi Mausolos, Osmanlı Amirali Turgut Reis, ünlü yazar ve tarihçi Halikarnas Balıkçısı, sanatçı Zeki Müren ve daha birçok ünlü kişinin yetişmesine, dünyaya katkıda bulunmasına yardımcı olmuş bir kenttir. Bu şehir birçok güzelliği ve tarihi içinde barındıran yapısı ile insanları kendine çekmektedir


Tufan-5

1 Comment

 • Graham

  Thank you Albatros Yachting and the fantastic crew on Tufan 5 gulet. We had the holiday of a lifetime.
  The yacht was beautiful, stylish, clean and comfortable. Watersports were excellent.
  Another fabulous sailing holidays in Turkey. | Şehir : England

Leave a Reply

Your email address will not be published.