Gulet Kiralama

Sırala:

Gulet Tekne Kiralama Nedir?

Özel yatlar, denizlere âşık insanlar için çok keyif verici bir tatil tercihidir. Bu kişiler için yatlar çok önemlidir. Deniz üstünde yer alan tekneler ya da yatlar zaman geçirmek için çok keyifli bir aktivitedir. Günümüzde hızla gelişen teknolojiyle beraber yatlarında çeşitliliği artmıştır. Farklı boylarda farklı renklerde farklı özelliklere sahip yatlar Deniz tutkunları için de güzel hizmetler sunar.

Özel Yatlar Nedir?

 Bireylerin maddi kazanç elde edemediği Özel yatlar kişilerin kendileri için kullanması amacıyla tasarlanmaktadır. Kesinlikle özel yatların kiralanması yasaktır. Ülkemizde bu şekilde kiralanan özel yatlar çok büyük cezalara tabi tutulmaktadır.

Motoryat Nedir?

 Rüzgâr ve yelkenden destek almadan hareket edebilen bir yatlara motoryat denmektedir. Ülkemizde Ege kıyılarında mükemmel manzaraları izlemek için güzel bir seçenektir.

Trawler Nedir?

 İsmine baktığımız zaman trawler kulağınıza farklı gelmektedir. Ama adını tarama şekliyle balıkçılık yapan tipik bir balıkçı teknesinden esinlenerek almıştır. Günümüzün modern yat tasarımı ile tipik balıkçı teknelerinin birleşimi ile oluşmuş bir yapıdır. Tasarımına bakıldığı zaman nostaljik bir görüntüye sahip olan trawler teknelerdir. Bu yatlarda konaklayan kişilere keyifli anlar yaşatan bir tekne olarak bilinmektedir.

Katamaran Nedir?

Birbirine bağlı olan iki tekneden oluşan bir deniz taşıtına katamaran denmektedir. Genel olarak gezi amacıyla Kullanılmakta orman bir taşıttır. Katamaran teknelere baktığımız zaman hem avantajı hem dezavantajı bulunmaktadır. Bu büyük yelkenler taşıyanlar yüksek kızlar yapabilmektedir.

 Genel olarak bu teknelerin ince olan gövdeleri sürtünmeyi azaltmaktadır. Yani anlamına baktığımız zaman hız teknesi de denebilmektedir. Sakin bir deniz tatili için değil de daha hareketli bir deniz tatili için daha uygun bir teknedir.

 Yelkenli Nedir?

 Bu tekneler rüzgârı kullanarak hareket etmeleri nedeniyle yelkenli denmektedir. Küçük boylarından büyük boylarına kadar çeşitli şekilleri bulunmaktadır. Bu eğlence açısından ya da rekabet açısından da o popülerdir.

 Bu tekneler birden fazla direğe sahiptir ve rüzgârın enerjisini kullanarak yelkenler ayarlanmaktadır. Deneyimli denizci olsak ta bu teknikleri kullanırken bilinçli olmak gerekmektedir. Yelkenli teknelerin çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Yelkenli tekneler en az 5 km en fazla 20 km’ye kadar hız yapabilmektedir.

 Gulet Tekne Nedir?

 Türk denizlerinde yelkenli kullanımında en çok kullanılan tekne türüne gulet tekne denmektedir. Bu tekneler genellikle bodrum taraflarında gulet tekne kiralama başlığı altında albatros yatçılıkta bulunmaktadır. O kendi içerisinde de birçok sınıfa ayrılmaktadır. Ama genel olarak direk sayılarına göre üretilmektedirler.

 Normal teknelere göre gulet tekne kiralama daha avantajlıdır. Çünkü guletler diğerlerine göre büyüklük açısından daha büyük istenilen miktarda kabinli kabinlerinde duşları bulunan tekne tipi olarak yapılmaktadır.

Tekne Kiralama Nasıl Yapılmaktadır?

 İlk defa tekne tatili yapacak kişiler kiralama konusunda hiçbir konuyu gerekmektedir. Kiralama yapmadan önce tatili içerisinde iken uygulanan prosedürleri dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekir. Bulunan tekne kiralama firmalarının güvenilir olup olmadığını araştırarak bir karar verilmelidir.

 Albatros yatçılık güvenilirliği ve standartların üstünde bir deneyim sunmasıyla tercih edilmesi önerilmektedir. Sitelerinde kendine özgü kiralama hakkında bilgilendirmeleri ve kiralamak istediğiniz özel yatlar ayrıntılı bir şekilde müşterilerine anlatılmaktadır.

Compare listings

Karşılaştırmak