MAVİ TUR

 

Mavi Tur rehberi sayfası ile sizlere mavi yolculuk ve Mavi Tur denildiğinde akla ilk gelen Ege ve Akdeniz üzerinde bulunan ve en çok tercih edilen koy ve körfezleri konu alarak aklınızda oluşturabileceğiniz soruların cevaplanması ve bir tur paketi satın alırken veya özel yat , gulet tekne kiralamada kuşkusuz bir şekilde müdavimi olacağınız bir tekne gezisinin ön bilgilendirmesini edineceksiniz . Detaylı olarak ; Cennet Koyları ile Göcek Koylarını, durgun sularıyla size muhteşem bir doğa sunan Ölüdeniz’i, eşsiz bir vadi olan Kelebekler Vadisi’ni, Fethiye’deki huzuru , güzellikler diyarı Kalkan’ı, tüm güzellikleriyle Kekova’yı, her yönü ile Kaş’ı, küçük tatil cenneti Datça’yı, tatil cenneti Marmaris’i, en güzel Bodrum’u sizlere olduğu şekilde anlatarak sunuyoruz .

İnsanlar günlük hayatın koşuşturmalarının içerisinde zaman zaman nefes alamaz hale gelebilmekte ve kafasını dinleyip eğlenmek için farklı etkinlikler peşinde koşabilmektedir. Çoğu insan için bu nefes kaçamağını da mavi sular oluşturmaktadır ve planlarını bu doğrultuda şekillendirmektedirler. Söz konusu olan temiz hava, eğlence ve tatil olduğu zaman ilk tercihin denizler üzerinde yoğunlaşması ile de insanlara çeşitli alternatifler sunulmaya başlanılmış ve çeşitlilik, farklılık yaratma yolunda çalışmalara gidilmiştir. Bu farklılık çalışmalarından birisi olan mavi tur da denizin mavisinin rahatlığını huzurunu yaşamak için oldukça ideal bir etkinlik haline gelmiştir.

Mavi Tur Nedir?

Mavi tur yani diğer adıyla mavi yolculuk Akdeniz’in masmavi suları üzerinde düzenlenen ve içerisinde eğlenceli uygulamaları barındıran bir etkinliktir. Mavinin huzuru ve deniz havasının rahatlatıcı etkisinin birleşmesi ile birlikte hem dinlenmek isteyen hem de tatil yapmak isteyen kişiler için oldukça cazip konumda olan mavi tur, size özel teknelerle birlikte yapılmaktadır. İsteğinize bağlı olarak sadece tekneyi kiralayıp kalabalıktan uzaklaşmanın keyfini sürebilirken tekne ile birlikte aynı zamanda tayfa ve kaptanı da kiralayarak konforun tadını çıkartabilirsiniz. Birçok bütçeye hitap eden paketlerin olması mavi turdan daha fazla insanın faydalanmasına olanak sağlamaktadır. Ama unutulmamalıdır ki eğer maksat hat safhada eğlence, tatil ve dinlenme ise hizmet kalitesi artıkça fiyatlar da artmaktadır. Ödenen ücretler kesinlikle değer niteliği taşımaktadır. 

Mavi tur başlarda belirli bir zümre daha çok deniz tutkunu insanlar tarafından ortaya atılmış bir olgu olsa da zamanla herkes tarafından rağbet gören bir etkinlik olma yolunda ilerlemiştir. Güneşin deniz ile arasında hiçbir engelin kalmaması ve tam birleştiği noktada da deniz tutkunlarının bulunması mavi turun en keyifli özelliklerinden birisidir. 

Mavi tur keyfini yaşamak için işe bir tekne kiralamak ile başlayabilirsiniz. Tek başına ya da istediğiniz insanlarla birlikte çıkabileceğiniz bu yolculukta kişi sayısını önceden belirterek hizmetten maksimum seviyede de faydalanma olanağınız mümkündür. Hatta sizin için tekneler yeterli değilse lüks yatlardan birini tercih edebilirsiniz. İster yat olsun ister tekne olsun denizin mavisinin güneşin batımında değişen rengini soğuk bir içeceğinizi içerken izleyebilir ve bu muhteşem tablonun bir parçası olabilirsiniz. Aynı zamanda Akdeniz’in keşfedilmemiş koy ve körfezlerini siz keşfedebilir el değmemiş sahilin ve kumsalın keyfini de sürebilirsiniz. Sadece doğal güzellikleri keşfetmekle kalmaz bir tarih tutkunuysanız tatilinizi tarihi yerleri görmek için de bir avantaja çevirebilirsiniz. İstediklerinizi ve fikirlerinizi teknenizi kiralarken bildirmeniz tatil planlarınızın sizin için yapılmasına olanak sağlayacaktır ve size geriye sadece keyfini çıkarmak kalacaktır.

Mavi Tur İçerisindeki Aktiviteler

Mavi tur içerisindeyken isteğinize bağlı olarak bütün günü teknede içeceğinizi yudumlayıp kitap okuyarak geçirebileceğiniz gibi firmanın sizin için planladığı aktivitelere katılarak da nefes alma fırsatını yakalayabilirsiniz. İşte mavi tur kapsamında yani dünyanın en güzel kıyıları olma niteliği taşıyan Doğu Anadolu kıyılarında yapabileceğiniz aktiviteler:

  • Kısa Yürüyüşler: belirlediğiniz rota dâhilindeki kıyılarda isteğinize bağlı olarak kısa yürüyüşler yapabilir ve buraların güzelliklerini kendi gözlerinizle görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yürümenin zevkini alabileceğiniz Likya kıyılarında veya çeşitli şehirlerde, dünyanın en güzel yerlerinden birisi olan Kaya şehirde veya Anadolu kıyılarında gerçekleştirebilirsiniz.
  • Su Sporları: Su Sporlarına ilginiz varsa ya da öğrenmek için meraklıysanız tur kapsamında bununla ilgili hizmetler de size sunulmakta ve tatilin hazzını hat safhada yaşamanız sağlanmaktadır. Teknede bulunan malzemeler ile balık tutabileceğiniz gibi kano benzeri motorsuz aletleri kullanarak su sporlarının tadına varabilirsiniz. Aynı zamanda uğrak noktalarında yani koylarda veya kıyılarda bulunan su sporları paketlerinden satın alma şansınız da bulunmakta ve her türlü su sporunu yapmanıza olanak sağlanmaktadır.
  • Dalış: Deniz altındaki yaşamı merak ediyorsanız ve bu olağanüstü dünyaya kendi gözlerinizle şahit olmak istiyorsanız önceden dalış isteğinizi belirtmeniz takdirde size bu imkân da sunulacaktır. Rota üzerinde bulunan dalış noktalarında size refakat edecek alanında uzman biri ile birlikte denizin altındaki canlıların renkliliğini izleyebilir ve çeşitli olaylara tanıklık etme fırsatı yakalayabilirsiniz.
  • Paraşüt: Rotanız içerisine Fethiye ve Marmaris’i de eklemeniz uçmanın nasıl bir his olduğunu tatmanız için yeterli olacaktır. İki bin metre yüksekliğindeki Babadağ’dan havalanarak ölüdeniz ’in doğal güzelliğine gökyüzünden de tanık olabilirsiniz.
  • Türk Gecesi: Misafirlerinizin istemesi üzerine teknenizde akşam yemeklerinizin ardından fasıl geceleri düzenleyebilirsiniz.
  • Masaj: Eğlenerek bütün bir yılın yorgunluğunu atarken kaslarınızı gevşeterek de üzerinizdeki ağırlığı ortadan kaldırabilirsiniz.
GÖCEK KOYLARI

Compare listings

Karşılaştırmak