Fethiye Mavi Tur Tekne Kiralama

MAVİ YOLCULUK VE MAVİ TUR İÇİN FETHİYE

Fethiye ile Huzur

Fethiye, Türkiye’nin en güzel tatil yörelerinden sadece birisidir. Böylesine güzel bir beldeyi mavi tura  katılarak da tüm kıyılarını gezebilirsiniz. Fethiye’de Mavi tur yapmak hem doğanın içinde olmak hemde sakin bir tatil yapmak demektir. Birçok doğal güzelliği sayesinde dünyadan turistleri ülkemize getiren beldede, bir tatilcinin aradığı her türlü özelliği bulması muhtemeldir. Bu yüzden bu bölgeye çok güzel bakılmaktadır. Böylesine güzel bir yörede sıcacık bir güneş, masmavi bir deniz ve yemyeşil bir doğa örtüsü bulacaksınızdır. Birçok açıdan önemli özelliği olan bölge tatil severlerin ilgisini çekmektedir. Özellikle yaz aylarında en fazla ziyaretçi sayısına ulaşan bölge yılın her zamanında ziyaret edilmektedir. Bu kadar güzelliği bir arada uyum içinde bulundurması zor olduğu için bunun hakkını da ziyaretçiler vermektedir. Dünyanın en ünlü tatil yörelerinden birisidir.

Fethiye, Mavi Tur seçeneklerinin önemli duraklarından biridir. Fethiye limanından kalkan Mavi Tur tekneleri sizi fethiye nin sakin ve temiz koylarına götürür. İster 3-4 günlük isterseniz de haftalık olarak tekne, yelkenli veya gulet kiralayabilir veya kabin kiralama programlarına katılabilirsiniz. Bölge bunlardan sadece bir tanesidir. Doğa harikaları sayesinde diğer bölgelerden daha güzel bir tabiata sahiptir. Şehrin en eski adı Meğri’dir. Turistik açıdan Türkiye’deki en önemli yerlerden birisidir. Yapılan son sayımlara göre Muğla’nın en fazla nüfus yoğunluğu olan yeridir. Muğla merkez ve diğer ilçelerinden daha fazla nüfusu bulunmaktadır. 81 binlik nüfusu ile ayrıca en büyük yüzölçümüne sahip bölgedir. Yerleşimi de gene buna nazaran çok iyidir. Mimarisinin doğa ile iç içe olması kente ayrı güzel bir hava katmıştır.

Konum olarak da doğal koylara sahip olan Fethiye, Mavi Tur teknelerinin yoğun olduğu Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer almaktadır. Etrafı aynı şekilde burası kadar güzel şehirlerle çevrilidir. Dalaman, Denizli, Antalya ve Burdur ile çevrelenmiştir. Muğla’ya uzaklığı ise sadece 130 kilometredir. Ayrıca Antalya kıyı yolu 1 kilometre uzaklıktadır. Şehrin konumu itibariyle fay hatları üzerindedir ve birçok deprem hasarı almıştır. 1856 ve 1957 senelerinde en büyük depremi gören bölgede ağır kayıplar yaşansa da şehir tekrar restore edilerek toparlanmıştır. Şuan liman ve marinaya bile mevcuttur.

MAVİ TUR DURAKLARINDAN FETHİYE TARİHİ:

Tarihi açıdan da önemli eserleri içinde bulunduran Fethiye, tam bir antik şehirdir. M.Ö 3000’lerde bu bölgenin Belek bölgesinde kurulan Telmessos Antik Kenti bulunmaktadır. Burası Likya’da bulunmaktaydı, daha sonradan Likya hâkimiyetinin son bulmasıyla Perslerin hâkimiyetine girdi. Daha sonradan ise İskender’in egemenliğine katıldı. Bu şekilde çok el değiştiren bölgede birçok imparatorluğun izlerine rastlanılmaktadır. Likya, Persler, Selçuklular, Mısır Lagos Hanedanlığı, Bergama, Roma, Bizans ve Osmanlı şehri kendi hâkimiyetlerine alan imparatorluklardan önemli olanlarıdır. Birçok ülkenin gözünün bu güzel yörenin üzerinde olmasının sebebi pek tabii olarak muhteşem bir konumda olması ve güzelliğidir. Böylesine güzel doğal bir cenneti içinde barındıran bölgeye, belediyesi tarafından çok güzel bakılmaktadır.

Fethiye her şeyden önce turizm şehridir ve birçok turistik yeri içinde barındırır. Buranın en önemli özelliklerinden biri Ölüdeniz’idir. Dünyada belki de aynısına rastlanılmayacak bir kumsala ve denize sahip olan bölge dünyadaki herkesin ilgi odağıdır. Ayrıca doğal yapısı sebebiyle yamaç paraşütü gibi güzel sporlar da burada yapılmaktadır. Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu gibi doğasına hiç dokunulmamış güzel yerler bulunmaktadır. Ayrıca bölgenin çevresinde birçok antik kent bulunmaktadır. Kaunos, Kadyanda, Tlos, Letoon, Sidyma gibi birçok antik kent bulunmaktadır. Daha birçok eser Fethiye Müzesi’nde ziyaretçilere sunulmaktadır. Böylesine güzel bir yerde tatil yaparken ayrıca tarihi eserleri gezmeniz de tavsiye edilmektedir. Ölüdeniz o kadar güzeldir ki, 2006 senesinde yapılan en güzel sahil oylamasında %82 oyla dünyanın en güzel sahili seçilmiştir.

Fethiye kiralık tekneler ve yatlar için…..

Compare listings

Karşılaştırmak