Mavi Tur Nedir

Mavi Tur Nedir

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte yaygın olarak tatil planları da yapılmaya başlandı. Son dönemin popüler tatil seçenekleri arasında ise mavi tur ya da mavi yolculuk olarak bilinen yepyeni bir tatil imkanı da yer alıyor.

Böylece hem harika bir tatil imkanı elde edebiliyor hem de denizin keyfini doyasıya çıkarabiliyorsunuz. Albatros Yachting de bu alanda hizmet veren başarılı firmalardan biridir. Birçok kiralama seçenekleri ve başarılı hizmetleri ile tercih edenleri memnun eden bu hizmet, oldukça popülerdir.

 Mavi Tur Hakkında

Ülkemizin güzelliklerinden biri de sahibi olduğu kıyı kesimleridir. Buralardan başlayarak hiç gidilmemiş koylara, denizin en temiz olduğu alanlara birbirinden lüks ve kullanışlı tekne ve benzeri ulaşım araçları ile giderek yapılan tatiller, mavi yolculuk olarak adlandırılır. Ülkemizde de bu harika tatil fırsatını elde edebilmek mümkündür.

Yalnızca ülkemizde yaşayanlar değil, yabancı turistler de mavi tur seçeneklerine oldukça sıcak bakmakta ve tercih etmektedir. Kişi sayınıza uygun olarak tercih ettiğiniz deniz aracı ve büyüklüğüne göre yaptığınız ödeme sonucu, kiralama yapılan gün boyunca bu harika tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Tercih edilen kiralama türüne göre birbirinden çeşitli imkanların da bulunduğu bu seçeneklerle siz ve sevdikleriniz şahane bir tatil geçireceksiniz. Mavi tur kültürünün yaygınlaşması ile artan talep doğrultusunda son derece başarılı ve etkili turlar düzenlenmektedir. Neredeyse yazın her günü dolu olan tekneler, yerli ve yabancı birçok turiste harika bir tatil imkanı sunar.

 Mavi Tur Seçenekleri

Yaz tatilinizde bir değişiklik yaparak mavi tur tercih edeceğinizde, hangi seçeneklerin size uygun olduğunu bilmenizde fayda olacaktır. Albatros Yachting ile güven dolu ve kaliteli bir mavi yolculuğa çıkmak istiyorsanız bu seçeneklere de bakarak karar vermeniz gerekir. Gulet, yat, yelkenli, motoryat, trawler gibi seçeneklere gelerek buradan karar vermeniz gerekir.

Burada da birçok seçenek karşınıza çıkacaktır. Burada da kişi sayınız ve istediğiniz imkanları göz önüne alarak gecelik kiralama fiyatı üzerinden seçim yapabilirsiniz. Bu sayede size en uygun olan seçeneği tercih ederek tatilinizi zevkle geçireceksiniz.

 Gulet Kiralama

Ortalama büyüklükte olan guletler, en yaygın tercih edilen mavi tur seçenekleri arasında yer alır. Kabin sayısı, uzunluğu, yolcu sayısı gibi faktörlere göre değişkenlik gösteren birçok çeşitte gulet yer alır. Aynı zamanda farklı tasarımlara da sahip olan bu yatlar, standart ya da lüks gibi kategorilerde belirtilir.

Her bir seçeneğe de özel isim verilmiş olan gulet seçenekleri arasında en popüler olanları Alaturka 81, Revenge, Beyzade, Mutlu Kaptan, Su Sesi, Yarımadalı isimli guletler yer alır. Dilerseniz Albatros Yachting web sayfasına gelerek filtre kısmına kriterlerinizi yazıp eleme yaparak size uygun olan gulete karar verebilirsiniz. Gulet kiralama mavi tur için ideal seçenekler arasında olup oldukça fazla talep almaktadır.

 Motoryat Kiralama

Motoryat ya da diğer bilinen adlarıyla tekne veya yatlar, biraz daha fazla lükse sahip olması ve daha gösterişli olması sebebiyle tercih edilir. Özel kiralama yapacaksanız daha fazla fiyata mal olabilirken, kabin kiralama ile daha uyguna lüks bir teknede mavi yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

En az 6 kişilik olan motoryatlardan siz de en beğendiğinizi seçerek kiralama yapabilirsiniz. Özellikle sezonda kiralama yapmak için yer bulmak oldukça zordur. Bu yüzden biraz daha erken harekete geçmekte fayda olacaktır.

Albatros Yachting’de en fazla tercih edilen motoryat kiralama seçeneklerinden bazıları Albatros Explorer, Simay S, Hülya Motoryat, Bay C, Maske 3 ve Princess yatlarıdır. Yemek hizmetleri, havuzları, kabin sayıları, uzunlukları gibi özellikleri değişkenlik gösteren bu harika motoryatlardan karar vererek mükemmel bir deniz tatiline çıkabilirsiniz.

 Trawler Tekne Kiralama

Balıkçı teknesi ve yat kavramlarının birleştirilmesi ile elde edilen bir tasarım olan trawler teknelere de yoğun talep vardır. Motoryat ya da gulet seçenekleri kadar olmasa da trawler tekneler için de seçenekler fazladır. Alegria, Nayk 1, Troy Explorer, Compas, Ruzanna en popüler trawler tekne seçenekleri arasında yer alır.

Trawler tekne kiralama seçenekleri arasından tercih yaparak sevdiklerinizle birlikte güven dolu ve kusursuz bir tatil geçirebilirsiniz. Trawler tekne seçeneklerine web sayfasından bakarak siz de karar verebilir, ardından rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 Katamaran Kiralama

Lüks denince akla gelen kocaman katamaranlar oldukça popülerdir. Özellikle yabancı turistlerin öncelikli tercihi olan katamaran tekne seçenekleri de oldukça fazladır. Elbette kiralama fiyatları da diğer seçeneklere göre daha fazladır.

Lagoon serileri, Bali 4.6 Despina, Rosina katamaran tekne seçenekleri ile lüks dolu unutulmaz bir mavi tur yaşayabilirsiniz. Katamaran kiralama yapmayı düşünüyorsanız Albatros Yachting web sayfasına gelerek birçok seçenek arasından fotoğraflara da bakarak karar verebilirsiniz.

 Yelkenli Kiralama

Yelkenliler, deniz ulaşımı denince ilk akla gelen seçenekler arasında yer alır. Yelkenli kiralama da dolayısıyla fazla tercih edilir. Standart ve lüks olarak ayrılan birçok çeşitte yelkenli tekne seçerek siz de mavi yolculuğa başlayabilirsiniz. Adina, Pamina, Şahbaz, Özgürüm, Oceanis 46.1 gibi birbirinden farklı seçenekler arasından bütçenize ve isteklerinize uygun olan tekneleri, dilediğiniz süre ile kiralayabilirsiniz.

 Kiralama Hizmeti Şartları

Albatros Yachting’de kiralama seçenekleri ve şartları açıkça belirtilmiştir. Buna göre kabin kiralamada belirli temel şartlar şu şekildedir:

30 kişiye kadar konaklama imkanı vardır.

Sabah, öğle ve akşam yemekleri dahildir. Beş çayı imkanı vardır.

Yemek servisi, vergi, limanların ücretleri, ekipman ve sigortalar fiyata dahildir.

Motorlu su sporları fiyata dahil değildir.

Birer tane kaptan, aşçı ve gemici yer alır.

Ödemenin %30’u rezervasyon sırasında alınır. Geri kalanı kiralama gününde tahsil edilir.

Kabin kiralama dışında tercih edilen özel yat kiralamanın şartları ise:

Yemek servisi, vergi, seyir keyfi, sigorta, ekipman fiyatlara dahildir.

Yiyecekler fiyata dahil değildir, dolayısıyla isteyen misafirler yemeklerini kendileri getirebilir. Kara turları ve su sporları da fiyata dahil değildir.

En az 3 kişiden oluşan mürettebat yer alır. Teknenin boyutuna ve kişi sayısına göre artış olabilir.

Ödeme şartları kabin kiralama ile aynı şekilde yürütülür.

Bunlar kapsamında alınan hizmetler ya da ekstra organizasyon talepleriniz için yetkilerle görüşmeniz yeterli olacaktır.

 Mavi Tur Bölgeleri

Mavi turun yapıldığı bölgeler oldukça fazladır. En çok tercih edilen Fethiye, Bodrum ve Marmaris bölgeleri olsa da diğer birçok bölge de yüksek talep alır. Göcek, Bozburun ve Kaş hem farklı rotaları hem de değişik koyları ile farklılık arayanların tercih ettiği bölgelerdir.

Hırvatistan, Rodos ve Malta bölgeleri de Akdeniz ve Ege kıyılarından daha uzaklaşarak farklı alanlara yönelmek isteyenler için bire birdir. Rezervasyon için iletişime geçtiğinizde tecrübeli ve güler yüzlü ekip arkadaşları sizlere birçok konuda yardımcı olacak ve bu hizmetten en başarılı şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır.

 Mavi Tur Merkezleri

Mavi turun başlangıç merkezleri Albatros Yachting’de üç tanedir:

Bodrum: Mavi yolculuğun merkezi olarak da bilinen Bodrum, hem koylara olan yakınlığı hem de Yunan adalarına olan yakınlığı ile oldukça avantaj sağlar. Datça’ya kadar uzanan rotada harika bir deniz yolculuğu yapabilirsiniz.

Marmaris: en çok tercih edilen mavi yolculuk başlangıçlarından biridir. Aynı zamanda birçok bütçeye de hitap edecek olan seçenekleri ile son derece popülerdir.

Göcek: kısa sürede en yaygın tercih edilen yolculuk merkezlerinden biri haline gelmiştir. Göcek’ten de birçok harika mavi tur rotaları elde edilir.

Tercih edeceğiniz rotaya göre başlangıç merkezlerinden başlayan mavi yolculuğunuz tüm hızıyla zevkle geçecektir. Dilerseniz başka tarihler için de daha sonra yeni rezervasyonlar oluşturabilirsiniz.

 Mavi Tur Avantajları

Mavi tur, ülkemizde de son yıllarda yaygın olarak tercih edilmeye başlandı. Bunun öncelikli sebepleri arasında özel yat kiralayarak size ait sakin bir tatil yapma imkanı elde etmeniz gelir. Aynı zamanda hem tekne fırsatlarından yararlanabileceğiniz hem de harika manzaralara bu tekneler sayesinde erişebileceğiniz bir tatil yaparsınız.

Hem sevdikleriniz hem de sizin için oldukça avantajlı ve pratik olan bu tatilde hem dinlendiğinizi anlayacak hem de unutamayacağınız bir tatil geçireceksiniz. Dilerseniz daha uygun fiyata kabin kiralama yaparak da hem daha ekonomik hem de farklı bir tatil geçirebilirsiniz. Albatros Yachtingde mavi tur, başarılı ve tecrübeli ekibi ile son derece avantajlı ve kusuruz geçecektir.

 Neden Albatros Yachting?

Sektörde birçok kiralama hizmeti veren firmalar arasından Albatros Yachting’i ayıran en önemli farklardan biri, bu alanda yeterli tecrübeye sahip olunmasıdır. 1995 senesinden beri bu iş içerisinde olunmasından kaynaklı olarak 2005 senesinde kurulan firma, bu güne kadar gelişerek, büyüyerek ve müşteri memnuniyetini her geçen yıl arttırarak devam etmiştir.

Mavi yolculuğun hem ülkemiz için hem de müşteriler için önemli olduğunu ve bunun bir kültür turizmi kapsamında yer aldığını bilerek bu işe gösterilen özen doğrultusunda hizmetler verilir. Bunun etkisi ile kısa sürede firma yerini sağlamlaştırmış ve her geçen gün imkanlarını da arttırmıştır.

İster özel tekne kiralayarak isterseniz de kabin kiralayarak harika mavi tur seçeneklerine güvenle çıkabilirsiniz. Her kullanım sonrası temizlenen ve sizler için özel hale getirilen ulaşım araçları, müşteri güvenini ve memnuniyetini de ön planda tutarak hazırlanır. Böylece tüm müşteriler hizmetlerden memnun kalır.

 Kiralama Fiyatları

Mavi tur için tercih edilen kiralama seçenekleri oldukça fazladır. Dolayısıyla bunlar için net bir fiyat aralığı vermek de zordur. Tercih edilen kiralama aracının türüne, özelliklerine ve büyüklüğüne göre fiyatlarda değişiklik olmaktadır. Kiralama fiyatları gecelik olarak Euro üzerinden belirlenmektedir.

Sizlere uygun olan kiralama seçeneğine karar verdikten sonra iletişime geçerek gereken bilgilendirmeyi de alabilirsiniz. Fiyatlara dahil olan hizmetler ve dahil olmayan hizmetler için de gereken ayrıntılı açıklama Albatros Yachting web sayfasında yer alır. Burada yer almayan ya da merak ettiğiniz herhangi bir konu için ekip arkadaşları ile iletişime geçebilirsiniz.

 Kiralama İptali

Çok yaygın olmasa da zaman zaman kiralama için yapılan rezervasyonların iptal edilme durumları yaşanabilir. Bu durumda bazı şartlar vardır. Bu şartların sağlanması durumunda iptal işlemi gerçekleştirilebilir. Aksi halde gelemeseniz bile tekne ya da kabin size ayrıldığı için ödemesinin iadesi gerçekleşmez.

 Kiralama Süresini Uzatma

Mavi turunuzdan memnun kaldığınızda ancak yeterli gelmediğinde uzatma yapmak isteyebilirsiniz. Ancak bu durumda öncelikle uzman ve tecrübeli ekiplerinden destek almanız gerekecektir. Eğer hemen sonrasında rezervasyon varsa kiralamayı uzatmak mümkün olmayacaktır.

Ancak eğer sizden sonra boşluk varsa ilgili ekiplerle iletişime geçerek konuyla ilgili destek alabilirsiniz. Fakat genelde bu tarz bir uzatma mümkün olmamaktadır bu yüzden kiralama yaparken gün sayısını ona göre tercih etmenizde fayda olacaktır.

 İletişim ve Destek

Siz de harika bir mavi tur yapmak istiyorsanız doğru adres Albatros Yachtingi tercih edebilirsiniz. Tüm kiralama ve model seçeneklerine internetten ulaşabilirsiniz. Gerçeği ile bire bir aynı fotoğraflarda gördüğünüz teknelere karar vererek kiralamanızı online olarak tamamlayabilir ya da web sayfasında yer alan iletişim numaralarından ulaşarak destek alabilir, rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Eğer kiralama yapacağınız tekne seçenekleri arasında kafanız karıştı ve seçim yapamıyorsanız web sayfasında yer alan formu doldurmanız yeterli olacaktır. Buraya kişi sayısı, tur tarihleri gibi bilgileri girmeniz sonucunda iletişim numaranızdan yetkiler ulaşarak ya da mail adresinize dönüş yaparak sizler için en uygun ve avantajlı olan tekne seçeneklerini sunarlar. Bu sayede kafanız karışmadan daha kolay seçim yapabilirsiniz.

Sosyal Özel Yat Kiralama

https://about.me/ozeltekne/

Compare listings

Karşılaştırmak