Tekne Kiralama Hakkında

Tekne Kiralama Hakkında

Yatçılık sektöründe uzun yıllardır edinilmiş tecrübe ile birlikte 18 yıldır hizmet vermekte olan albatrosyachting.com, Türkiye ve Yunanistan kıyılarında mavi yolculuğa çıkarak unutulmayacak bir tatil imkanı sunmaktadır.

Türkiye’de Yatçılıktan En Keyif Alınan Yerler Neresidir?

Deniz ve güneşinin tadını çıkartırken bir taraftan da yeni yerlerin keşfi için ve lüks hayatın sefasını sürmek için harika bir yoldur yatçılık. Ülkemizde güney sahilleri ile Yunanistan kıyıları bu bağlamda çok şey sunmaktadır.

Göcek, Fethiye, Marmaris ve Bodrum gibi lokasyonlar ve Yunan adaları, zengin kültürleriyle, lezzetli yemekleriyle dolu dolu bir tatil imkanı sunmaktadır.

Akdeniz’in eşsiz koylarında demir atmak, bu koylarda yüzmek, kumlarında güneşlenmek ve o yörenin kültürünü tanımak yatçılar için güzel bir rota olarak görülmektedir.

Tatil Amaçlı Yapılan Yatçılıkta Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler Nelerdir?

Tatil amaçlı yatçılık yapmak için bir çok seçenek bulunmaktadır. Bütçeye ve Zevke göre size en uygun yatı bulmak için albatrosyachting.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Yat tatili planlamak için özellikle dikkat etmeniz gerekli kriterler şunlardır:

1 – Yatın konforu, büyüklüğü, donanımı ve mürettebat tecrübesi önemlidir.

2 – Yatın bütçesi, ekstra masraf eklenip eklenmeyeceği ve yat sigortasının olmasına dikkat edilmedir.

3 – Kiralanacak yatın bulunduğu konum, marina içinde veya ulaşımı kolay olması gereklidir.

4 – Yatın kiralanmak istenen tarihte uygun olup olmadığı, rezervasyon süresi ve iptal şartlarının size uygun olması gerekmektedir.

5 – Kiralanacak yatın temizliği, bakımı ve güvenli olup olmadığı bilinmelidir.

6 – Yatın kiralanacak tarihteki gidilecek rotanın seyir süresi ve hava durumu önemli kriterlerdendir.

Bu kriterler göz önünde bulundurularak tatil amaçlı yatçılık için mükemmel bir seçim yapılabilmektedir.

Kimler Yat Kiralaması Yapabilir?

Yat kiralaması yapabilmek için bazı kriterler ve koşullar gerekmektedir. Bunlar:

1 – Yat kiralama şirketinin belirlemiş olduğu yaş sınırını karşılayabiliyor olmak.

2 – Yat kullanma olacağı veren ehliyet veya buna karşılık gelen sertifika sahibi olmak.

3 – Yat kiralamak için anlaşılan depozitoyu ödemek ve sözleşme imzalamak.

4 – Yat kiralama şirketinin belirlediği tüm kurallara uymak, yatın güvenliğine uygun davranmak.

Bazı yatlar mürettebatlı kiralama yapılabilirken bazı yatlar mürettebatsız olarak da kiralanabilmektedir. Yatın büyüklüğüne, şekline ve gidilecek rotaya göre yat kiralama şirketi tarafından farklı ehliyet tipi talep edebilirler.

Ayrıca mürettebatsız yat kiralamak isteyenler için mutlaka yat kullanma becerisinin kanıtlanması gerekmektedir. albatrosyachting.com ile iletişime geçerek yat kiralamanın gerekli olduğu şartları öğrenebilirsiniz.

Kaç Gün Süreli Yat Kiralanabilir?

Yatın kiralanacak gün sayısı, yatın özelliklerine, fiyatına ve gidilecek rotaya göre değişkenlik göstermektedir. Yat kiralama şirketleri genellikle haftalık süre bloğu şeklide çalışmakla birlikte ortalama süre olarak da 10 gün olarak kiralama yapılabilmektedir.

Kiralanacak yat için en önemli kriterlerden biri de yatın tarih müsaitliğidir. Bu müsaitlik sezon durumuna göre değişkenlik gösterir. Taleplerin yüksek olduğu yaz sezonlarında fiyatlar yüksek olmak birlikte müsait tarih bulmak zor olabilir. Bu sebeple planlanan yat kiralama için önceden rezervasyon yapılması ve şartların yerine getirilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Yat Kapasitesi Kaç Kişidir?

Tatil için kiralanacak olan yatın kapasitesi yatın özelliklerine ve yatın lisansına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Genellikle 12 kişiye kadar konaklama imkanı sunulur. Daha kalabalık gruplar için yapılacak yat kiralamalarında kapasitesi yüksek lisanslı ppc veya sola sınıfında bulunan bir yat kiralama tercih edilmesi gerekmektedir.

Yatlar Herhangi Bir Yere Demir Atabilir mi?

Demir atmak için uygun bir yerin seçilmesi gerektiğinden herhangi bir yere demir atılamaz. Yatın güvenliği ve çevre koşullarının dikkat edilmesi gerekmektedir. Demir atarken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

1 – Demir atılması planlanan yerin derinliği, yapısı ve hava durumu analiz edilmeli veya önceden bilinmelidir.

2 – Demir atılacak yerin güvenilir olması gereklidir.

3 – Demir atılacak bölge bilinmiyor ise, bölgedeki diğer yatların demirleme şekli takip edilmedir.

4 – Demir atılacak bölgedeki diğer yatlar ile aradaki mesafenin uygun bir seviyede olması gerekmektedir.

5 – Bölgede demirlenmiş başka yatlar varsa bu yatların demir zincirlerinin üzerinden geçilmemesi gerekmektedir.

6 – Bölgede demir atmış olan diğer yatlar ile iletişimin sağlıklı olması gerekmektedir.

Demirleme iyi bir denizcilik bilgisi gerektirirken aynı zamanda iyi bir komşuluk gereği olarak görülmektedir. Demir atılan yerde güvenli ve keyifli bir zaman geçirmek için bu kurallara uyulması gerekir.

Yatların Güvenliği Nasıl Sağlanmalıdır?

Tatil yatlarında güvenlik, hem yatın hem içindeki misafirler için oldukça önem teşkil eder.

Güvenliğin sağlanması için bazı tedbirler almak gereklidir. Bunlar;

1 – Yatın güvenlik sistemleri düzenlik olarak kontrol edilmedir. Kameraların, alarmın ve kilitlerin kontrol altında tutulması gereklidir.

2 – Güncel yazılım ve şifreler kullanarak siber saldırılara karşı yatın siber güvenliği koruma altına alınmalıdır.

3 – Gidilecek rotalarda riskli bölgelerden uzak durarak seyir planını önceden hazırlamak gereklidir.

4 – Yatın demir atmadan önce çevre kontrolü yapılması gerekir. Şüpheli durumlara karşı dikkatli davranarak önlemler alınmalıdır.

5 – Yat içinde mürettebat bulunuyorsa güvenlik konularında yeterli eğitimi olması ve acil durum kriterlerini bilmesi gereklidir.

6 – Yat içinde yer alan misafirlere seyre çıkmadan önce güvenlik kuralları hakkında bilgilendirme yapılmalı, yapılan tavsiyelere uyulması sağlanmalıdır.

7 – Yatın işinde profesyonel olan bir güvenlik şirketi tarafından korunması konusunda anlaşma yapmak güvenlik konusunda atılacak adımlardan biridir.

albatrosyachting.com kiralama yaptığı tatil yatlarında güvenliği en üst seviyede tutarak, misafirlerin güvenilir bir ortamda keyifli ve sorunsuz bir tatil yapmasını sağlamaktadır.

Albatros Yatçılığın Sağladığı Hizmetler Nelerdir?

Albatros yatçılık bünyesinde çeşitli özelliklerde yatlar barındırmaktadır. Bodrum, Marmaris, Göcek ve Fethiye’de hizmet vermektedir. Özel olarak tekne kiralaması yapabileceğiniz gibi kabin kiralama yaparak da tatilinizi eşsiz bir tura dönüştürmenizde gerekli planlamayı yaparak müşteri memnuniyetinde çıtayı üst seviyelere taşımaktadır. Albatros yatçılığın müşterilerine sunmuş olduğu bazı kiralama seçenekleri şu şekildedir:

Gulet Yatlar: Gulet Yat, geleneksel bir tasarımda gözüken iki veya 3 adet diğere sahip yelkenli teknelere verilen isimdir. Genellikle 4 – 8 kabine sahip olan guletler genellikle eğlence amaçlı özel turlarda kullanılmakta ve kiralanmaktadır.

Gulet yatlar motor gücü ile çalışmakla birlikte elverişli koşulların oluştuğu durumlarda yelken açabilmektedir. Kişi sayısı ve özelliklerine göre oldukça çok alternatifli seçenekler sunan albatrosyachting.com üzerinden yapacağınız gulet kiralama ile eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Motor Yatlar: Motoryatlar 12 ile 27 metre arasında ve farklı özelliklerde bulunan motor gücüyle çalışan ve rüzgardan destek almadan ilerleyen yatlardır. Yelkenli yatlara istinaden daha konforlu ve lüks olmalarının yanında daha hızlıdırlar.

Yarışlar için spor motoryatlar kullanılırken, geziler için ise lüks motoryatlar kullanılmaktadır. Gezi amaçlı kullanılan motoryatlarda konfor ön plandadır ve donanım olarak oldukça iyi seviyededir. Farklı kapasite ve fiyat seçenekleriyle birlikte albatros yatçılık motoryat kiralama hizmeti sunmaktadır.

Trawler Tekneler: Tatil için kullanılabilen bir tekne türü olan Trawler Tekneler menzili uzun olan ve yakıt tasarruflu bir teknedir. Konforlu ve geniş bir yaşam alanı sunan bu tekneler genellikle uzun süreli seyirler için tercih edilmektedir. Tek motorlu olan Trawler Tekneler düşük hızda seyir etmektedir ve denizcilik kabiliyeti açısından yüksek güvenlik sağlamaktadır.

Kalabalık gruplar tarafından tercih edilen bu tekneler ile eşsiz bir tatil planlayabilir, yeni rotalar belirlerken heyecan verici yerleri keşfetmenizi sağlamaktadır. Albatros yatçılık trawler tekne kiralama konusunda size en uygun olabilecek seçenekleri kaliteli hizmet anlayışıyla sunmaktadır.

Kataramanlar: Birbirine paralel iki gövde ve bu gövdeleri bağlayan bir güvertesi bulunan tekne türüne kataraman denmektedir. Yelkenli olabildiği gibi aynı zamanda motor gücüne de sahiptirler. Boyutlarına göre konforlu bir yaşam alanı sunan bu tekneler spor için kullanıldığı gibi tatil içinde kullanılmaktadır.

Gösterişli yapısı ile misafirlere eşsiz bir tatil deneyimi yaşatır.

İki gövde üzerinde durmasıyla hızlı ilerleyiş yapabilmektedir. Yolculuk esnasında dengesini iyi sağladığı için misafirlerde deniz tutmasını en aza indirger. Misafirlerine oldukça lüks bir yaşam alanı sunar. Albatros yatçılık birbirinden gösterişli seçenekleriyle katamaran kiralama ile birlikte lüks bir tatil yaşamanıza imkan sunmaktadır.

Yelkenliler: Rüzgarı itme gücü olarak kullanan bir veya daha fazla yelkene sahip olan teknelerdir. Özellikle yaz aylarında tatil yörelerinde eşi benzeri olmayan bir deneyim sunar. Düşük bir motor gücüne sahip olan yelkenliler rüzgar gücünün kullanan çevre dostu teknelerdir. 3 ile 15 kişi arasında kapasitesi değişiklik göstermektedir. Yelkenli tekneler kaptanla birlikte mürettebatı ile kiralanabilmektedir. Yelken tecrübesi olan kişiler ise mürettebatsız olarak yelkenli kiralama yapabilir.

Albatros yatçılık ile çıkacağınız bir mavi yolculuk size en özel tatil seçeneklerini sunmaktadır. Akdeniz ve Ege kıyılarının yanı sıra Yunan adalarının büyüleyici noktalarını keşfetmek tatilinize unutulmaz anılar katacaktır. Doğayla iç içe, kültür ve tarihin bir arada olduğu eşsiz bir deneyim sunar. Gulet, motoryatlar ve yelkenliler ile yapılan mavi tur, günümüzde profesyonel bir turistik faaliyet olarak görülmektedir.

Bu turlar için kullanılan tekneler konforlu kabinleri olan, geniş güverteleriyle ferah bir yaşam alanı sunan, mutfak ve salonlarının yanında çeşitli eğlencelerde misafirlerin ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılayan teknelerdir. Albatros yatçılık Bodrum, Marmaris ve Göcek’te mavi yolculuk hizmet vermektedir.

Bu güzergahlardan mavi yolculuğa çıkan tatilciler tekne üzerinde vakit geçirebileceği gibi karaya çıkarak da bulunduğu lokasyonun tarihi ve kültürel güzelliklerini de keşfedebilmektedir. Özel tatil seçeneğinden biri olan mavi yolculuk hem keyifli bir zaman geçirmek hem de eğlenmek için en iyi tatil seçenekleri arasında yer alır.

Mavi Yolculuğun Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Mavi yolculukta birden çok sayıda rota seçeceği bulunmaktadır. Kişi sayınıza göre istediğiniz tekne, gulet yada yelkenli ile yolculuk yapabildiğiniz gibi yolculuk esnasında alacağınız yemek menüsünü seçme imkanına sahip olursunuz. 5 yıldız otel deneyimi sunan mavi yolculuklar unutulmaz anlar yaşatarak misafire bir nevi kendini yenileme olanağı sunar.

Mavi Yolculuk Süreleri Kaç Gün Sürer?

Kısa süreli mavi turlar yapılmakla birlikte haftalık, 15 günlük ve daha uzun süreli turlar da bulunmaktadır. Ancak genellikle mavi turlar 3 gece 4 gün şeklinde satılmaktadır. Bu süreler talebe göre esnetilebilmektedir. Bu süre zarfında zamanı verimli değerlendirebilmek adına gidilip görülmesi gereken en güzel yerler tuta dahil edilir. Yazın sıcağının tadını çıkarmak isteyenler Temmuz ve Ağustos aylarını tercih ederken, aşırı sıcaktan hoşlanmayanlar için Eylül ve Ekim ayları ideal zamanlama olacaktır.

Mavi Turda Neler Yapılır?

Tur boyunca 5 yıldızlı otel konforunda gerçekleştireceğiniz tatilde yapılabilecek birbirinden farklı aktiviteler vardır. Balık tutma aktivitesinden açık denizde yüzmeye kadar, su sporlarını deneyimlemenizden eşsiz koyları keşfetmenizi ve oraların kültürlerini tanımanıza olanak tanır.

Demir atılan bölgelerde keyiflice gezebilir, alışveriş yaparak sevdiklerinize hediye edebileceğiniz eşyalar alabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bunu yanında farklı restoranlarda o kültürün lezzetlerini deneyimleyerek nefis yemekleri tadabilirsiniz.

Albatros yatçılık, gerek tekne kiralama konusunda gerek mavi yolculuk konusunda birbirinden kaliteleri ve bolca alternatifleriyle sizlere unutulmayacak tatil seçeceği sunmaktadır. Kişi sayınıza göre Albatros yatçılığın hizmet verdiği lokasyonlarda tekne aratabilir, en avantajlı fiyat seçenekleriyle bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Geniş tekne portföyüyle birlikte, keyifli ve muazzam bir tatil için, Albatros yatçılık daima yanınızda!

Mavi tur bilgisi için tıklayınız : https://www.albatrosyachting.com/mavi-tur/

https://www.diigo.com/profile/albatrosyachting

Sonraki gönderi

Mavi Tur Nedir

Compare listings

Karşılaştırmak