MAVİ YOLCULUK

Dünyanın en zevkli ve en özel tatil seçeneklerinden biri, yat kiralayarak Mavi Yolculuk ’a çıkmaktır; Türkiye’nin Ege ve Akdeniz limanlarını ve el değmemiş kıyılarını kapsayan bir yolculuk. 50’li yıllarda birkaç yazarın başlattığı bu yolculuk, bugün dünyanın en popüler ve özel tatil seçeneklerinden biri olarak kabul ediliyor.Mavi yolculuk  İlk yıllarda sadece Bodrum ve Gökova kıyılarını kapsayan bu yolculuk, zaman içinde talebin artması ile birlikte çok daha fazla yeri içine almış durumda. Artık Gökova’dan Antalya’ya hatta Yunan Adalarına kadar birçok farklı noktaya seyahat etmek, bu bölgelerin el değmemiş doğasını keşfetmek, tarihi güzellikleri görmek ve sessizlik içinde doyasıya eğlenmek mümkün.

KİRALIK MAVİ YOLCULUK FİYATLARIMIZ İÇİN FARKLI SEÇENEKLERİMİZ BULUNMAKTA;

1-KİRALIK MAVİ YOLCULUK GULET YATLARI:

Türk ustalarının dünya mirasına kazandırdığı önemli eserlerden biridir guletler. Kiralık guletlerimiz ile Bodrum Yarımadası’ndan Antalya’ya kadar tüm kıyılarımızda Mavi Yolculuk yapabilir ve bu güzel kıyları denizden görme şansını yakalayabilirsiniz. Kiralık Mavi yolculuk tekne ve fiyatlarımız için web https://www.albatrosyachting.com/gulet-kiralama/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz..

2-KİRALIK MAVİ YOLCULUK MOTORYATLARI:

Lüks ve ihtişamın denizdeki sembolü olan Motoryatlar, konforu, hızları ve donanımlarıyla Mavi yolculuk rotalarında bulunan uzak koylara ve adalara kısa sürede varmanızı sağlar. Mürettebatlı olan motoryatlarımız her türlü konfora sahiptir.Motoryatlarımız ile ilgili bilgi için  https://www.albatrosyachting.com/motoryat/  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz…

3-KİRALIK MAVİ YOLCULUK YELKENLİ YATLAR I:

Kendinizi rüzgara bırakmak ve sadece suyun sesini dinlemek istiyorsanız kiralık yelkenlilerimiz tam size göre. İster kaptanlı isterseniz de kaptansız yelkenlilerimizden size uygun olanı kiralayabilir Mavi Yolculuğun ve yelken yapmanın zevkine varabilirsiniz. Kiralık yelkenlilerimiz için size tavsiyelerimizi https://www.albatrosyachting.com/yelkenli/ web sayfamızda bulabilirsiniz. 

Mavi Yolculuk  seçeneğinin en büyük getirisi belirli bir rotayı takip etmek yerine istediğiniz rotaları belirleme özgürlüğünüzdür. Bölgede gezilecek ve görülmesi gereken yüzlerce farklı nokta, ada, kıyı ve tarihi bölgeler olduğu düşünüldüğünde, Mavi Yolculuk  seçenekleri özgürce tatil yapmak isteyenler için önemli bir tercih.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Mavi Yolculuk’ta kullanılan yatlar çok daha konforlu ve güvenli. Artık her tür deniz ve hava durumunda en güvenli ve en konforlu şekilde yolculuk yapmak, her türlü şartı keyif içinde gerçekleştirmek mümkün hale gelmiş durumda.

Ayrıca, Mavi Yolculuk’ta yat kiralayarak, sakin ve sessiz koylarda su sporları, dalış yapmak ve denizaltı güzelliklerini keşfetmek gibi aktiviteler de yapmak mümkün. Bölgenin binlerce yıllık tarihinin, Akdeniz ve Ege Denizi’nin serin sularının altında el değmemiş şekilde beklediği düşünüldüğünde bu yolculuğa çıkacakların ne kadar büyük bir hazine ile karşı karşıya oldukları çok daha rahat şekilde anlaşılabiliyor.

Yat kiralayanlar isteğe göre mavi yolculuk firmalarından kaptan, mürettebat veya aşçı talep edebiliyorlar. Ülkemizde Mavi Yolculuk kavramının gelişmesi ile birlikte artık çok tecrübeli kaptanlar, mürettebat ve dünya çapında aşçıları mavi yolculuk firmalarında bulmak mümkün. Mavi Yolculuk’a olan talebin artması ayrıca yat kiralama fiyatlarının da düşmesine olanak sağladı. 80li yıllara kadar Mavi Yolculuk için yat kiralamak oldukça lükstü ve sadece belirli bir kesimin sahip olabileceği bir zevkti; artık çok uygun fiyatlarla farklı toplum kesimlerinden insanların bu keyfe ulaşması ve özel yatlar ile mavi yolculuğun keyfini çıkartması mümkün.

MAVİ YOLCULUK MERKEZLERİMİZ:

Bodrum Mavi Yolculuk:

Mavi yolculuğun başladığı nokta olarak kabul edilen Bodrum hem temiz koyları hem de Yunan Adaları na yakınlığıyla en önemli mavi yolculuk  başlangıç noktalarından en önemlisidir. Bodrum’da yat kiralayarak tüm Gökova Körfezi, Yakın Yunan Adaları, hatta Datça’ya kadar uzanan farklı rotalarda seyir yapabilir ve mavi yolculuğun keyfine varabilirsiniz. Kiralık Bodrum yatları için https://www.albatrosyachting.com/gulet-kiralama/ web sitesimizi ziyaret edebilirsiniz.

Marmaris Mavi Yolculuk:

En önemli Mavi Yolculuk merkezlerinden biri olan Marmaris’te, farklı bütçelerde ve donanımlarda, gulet , motoryat ve yelkenlilerimiz sizleri beklemektedir. Marmaris çıkışlı olarak yat kiralayarak tüm Hisarönü Körfezi’ni , Selimiye’yi, Orhaniye’yi ve daha birçok doğal güzelliklerinde mavi yolculuk yapabilirsiniz.

Göcek Mavi Yolculuk:

Dünyanın sayılı Mavi Yolculuk rotalarından biri olan Göcek, sayısız koyları, adaları ve doğal korunmuş yapısıyla her denizseverin ilgisini çekmektedir. Göcek günümüzde tamamiyle bir yat şehrine dönüşmüştür.Göcek yat kiralama için https://www.albatrosyachting.com/gulet-kiralama/

Mavi Yolculuk yapmak için birçok farklı araçtan yararlanmak mümkün. Ege Denizi’nin klasik tekneleri olan Guletler, genellikle farklı kesimlerden insanların toplanarak bir arada seyahat ettiği deniz araçları olarak kullanılıyor. Yatlar ise genellikle aileler veya sevdikleri ile birlikte olmak isteyenler tarafından özel olarak kiralanmakta.

Mavi Yolculuk için iki farklı seçenek bulunmakta. İsteyenler daha küçük boyutlu ve genellikle küçük ailelerin tercih ettiği yatlar arasından seçim yaparken, geniş aileler veya büyük toplantılar için mega yatlar da tercih edilebiliyor. Her iki seçenekte de teknolojinin son imkânlarını en konforlu şekilde bulmak mümkün.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Göcek Mavi tur’da kullanılan yatlar çok daha konforlu ve güvenli. Artık her tür deniz ve hava durumunda en güvenli ve konforlu şekilde yolculuk yapmak ve her tür şartı keyif içinde yaşamak mümkün hale gelmiş durumda.

Mavi Yolculuk’ta yat kiralayarak, sakin ve sessiz koylarda su sporları, dalış ve denizaltı güzelliklerini keşfetme gibi aktiviteler de yapmak mümkün. Bölgenin binlerce yıllık tarihinin, Akdeniz ve Ege Denizi’nin serin sularının altında el değmemiş şekilde beklediği düşünüldüğünde bu yolculuğa çıkanların ne kadar büyük bir hazine ile karşı karşıya oldukları çok rahat olarak anlaşılabiliyor.

Yat kiralayanlar isteğe göre mavi yolculuk firmalarından kaptan, mürettebat veya aşçı talep edebiliyorlar. Ülkemizde Mavi Yolculuk kavramının gelişmesi ile birlikte artık çok tecrübeli kaptanlar, mürettebat ve dünya çapında aşçıları mavi yolculuk firmalarında bulmak mümkün. Mavi Yolculuğa olan talebin artması ayrıca yat kiralama fiyatlarının da düşmesine olanak sağladı. 80li yıllara kadar mavi yolculuk için yat kiralamak oldukça lüks ve sadece belirli bir kesimin sahip olabileceği bir zevkti. Artık çok uygun fiyatlarla farklı toplum kesimlerinden insanların bu keyfe ulaşması ve özel yatlar ile mavi yolculuğun keyfini çıkartması mümkün.

Mavi Yolculuk Tekne Kategorileri

Mavi Yolculuk Bölgeleri

Compare listings

Karşılaştırmak