Göcek Mavi Tur Tekne Kiralama

MAVİ YOLCULUK VE MAVİ TUR İÇİN GÖCEK

Tarihi ve Doğasıyla Göcek

GöcekTürkiye’de tatil için en çok tercih edilen beldelerden birisidir. Burada insan kendisi ile baş başa kalarak güzel bir tatil yapabilir. Turizm anlamında hem ülkemizde hem de yurtdışında birçok tatil severin tercih ettiği bir yerdir. Göcek’te isterseniz mavi tur programlarına katılabilir ve Göcek koylarının eşsiz doğasına kendinizi bırakabilirsiniz. Böylesine güzel yerde yapılacak tatillerden kesinlikle keyif alacaksınızdır. Bölge doğası ve denizi sayesinde daha da popüler olmuştur. Bu konuda çoğu yerde, bölgeden övgüyle bahsedilmektedir. Kendi halinde sakin ve huzurlu bir ortamıyla her yaştan insana hitap edebilmektedir. Özellikle yaz aylarında daha güzel olan yörede insanlar da çok anlayışlıdır. Her kesimden insana rastlayabileceğiniz bölgede rahatlık esastır. Bu yüzden zaten turistler burayı yapacakları yaz tatilleri için daha fazla tercih etmektedir.

GÖCEK KOYLARI TURLARI:

Dünyanın sayılı yat rotalarından biri olan Göcek Koyları, sayısız koyu, temizliği ve sakinliği ile adeta bir cennettir. Denize kadar inen çam ağaçları ile Göcek Koyları kesinlikle Mavi Tur rotalarının en önde gelenlerinden biridir.

Konum itibariyle bölge, Fethiye ilçesinin batısında kalırken Dalaman ilçesiyle de sınırı bulunmaktadır. Muğla’nın ev sahipliğini yaptığı çok güzel bir tatil yöresidir. Batısında dünyaca ünlü Akdeniz bulunmaktadır. Bu sebeple bölgenin çok güzel bir denizi bulunmaktadır. Ulaşımında kolay olduğu ve her yerden turistin ziyaret etmekte sıkıntı çekmediği popüler bir yerdir. Muğla ve Fethiye’den otobüslerle rahatlıkla bölgeye gelinebilmektedir. Kendi aracınızla da buraya gelmeniz rahatken dilerseniz yat ve tekne ile ulaşım da mümkündür. Ayrıca Dalaman Havaalanı’na da sadece 18 kilometre uzaklıktadır, yani kolayca ziyaret edip tatilin keyfini çıkartabileceğiniz bir pozisyondadır.

İsminin tam olarak nerden geldiği belli değildir. Son taksimatlı mülkiyede yörenin ismi 1928 dizelgesinde Köycek İskelesi olarak geçmektedir. Muğla ve Fethiye yol arasında kalan bölgeye ulaşım eskiden kolay değildi. Buraya ulaşmak için Göcek Geçiti’nden geçmek gerekliydi. Yapı itibariyle bu geçit çok virajlı ve dar olduğundan tehlikeli olmaktaydı. 2006 senesinde yapılan restorasyonla geçit büyütülerek ulaşım rahatlatılmıştır. Yüzölçümü olarak büyük olmayan bölgenin genel nüfusu 4000 civarındadır ve yaz aylarında bu rakam 7000’lere ulaşmaktadır. Mavi Yolculuğun buradan geçmesi sonucunda yat ve teknelerin uğrak bir mekânı olmuştur. Bu sebepten ötürü birçok turist Mavi Yolculuk sırasında burada mola vererek deniz ve sahilin tadını çıkartırlar. Çünkü bölgenin denizi gayet temizdir ve birçok insan tarafından tercih edilir.

Ayrıca burada 23 Nisan bir şenlik havasında kutlanılmaktadır. Buna çok önem veren halk 23 Nisan’da çok güzel organizasyonlar düzenlemektedirler. Bu şenliklere yakın çevredeki illerden de birçok ziyaretçi gelmektedir. 1999 senesinden itibaren kültür, turizm ve gezim derneğinin katkılarıyla Göcek Çocuk Şenliği adı altında düzenlenmektedir. Ayrıca bölgenin çok güzel olması ve doğasının çok önemli olmasından dolayı belde özel koruma bölgesine alınmıştır ve çok katlı bina kurulması yasaklanmıştır. Hiçbir şekilde doğasının bozulmaması amaçlanmıştır. Bu yüzden bölgede konaklamak için genellikle 2 katlı olan pansiyonlar tercih edilmektedir.

GÖCEK YELKENLİ KİRALAMA:

Göcek te bulunduğunuz süre içerisinde isterseniz kaptanlı isterseniz de kaptansız olarak yelkenli kiralayabilir ve tüm Göcek koylarını, 12 adaları ziyaret edebilirsiniz. Yelkenli kiralamalarında Göcek ana limanlardan biridir.

Mavi Tur seçenekleri arasında Göcek , son yıllarda hep ön plandadır. Temiz suları, eşsiz koyları ve 12 adasıyla  mavi tur rotaları içerisinde ayrı bir yere sahiptir. Belde de birçok yat limanı bulunmaktadır. Bu kadar fazla limanın bulunmasının sebebi ise uluslararası yat gezim noktasının üzerinde bulunmasıdır. Buradaki yat limanlarının hepsi ünlüdür. Belediye MarinaSkopea MarinaPort GöcekClub Marina gibi ünlü yat limanları bunlardan birkaçıdır. Yat limanlarının da güzel konumlanması ve doğayı hiçbir şekilde bozmaması çok iyidir. Yemyeşil çam ormanları ve eşsiz deniziyle bir doğal harika olan bölgeye yılın nerdeyse her ayında ziyaretçi gelmektedir. Gelen ziyaretçilere en iyi hizmeti verebilen bölge, giderek kalkınan ve gelişen turizm bölgelerinin başında gelmektedir.

Kiralık Göcek tekneleri için…

Compare listings

Karşılaştırmak