Kelebekler Vadisi Mavi Tur Tekne Kiralama

KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU

MAVİ YOLCULUK VE MAVİ TUR İÇİN KELEBEKLER VADİSİ

Eşsiz Bir Vadi: Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi, Muğla’ya bağlı Fethiye ilçesinin Ölüdeniz yöresinde yer alan doğal bir güzelliğe sahip eşsiz bir hazine konumundadır. Babadağ’ın eteklerinde bulunan vadi, ismini barındırdığı 80’den fazla kelebek çeşidinin varlığından almaktadır. Kelebekler Vadisi’ne ulaşım Ölüdeniz’den Kalkan tekneler ile sağlanır, fakat ipli tırmanış koşulları ile bir patika aracılığı ile de bu vadiye ulaşmak mümkündür. Ekolojik tarım ve doğaya verdikleri önem ile vadi halkı, birçok insan tarafından, özellikle genç insanlar tarafından vazgeçilmez bir tatil yöresidir. Birçok değişik aktiviteyi bir arada yapabileceğiniz vadi, sizlere ekolojik ve doğayla iç içe bir tatil imkanı sunmaktadır. Şelaleleri ve sadece bu bölgede bulunan kaplan desenli kelebekleri ile doğanın bütün güzelliklerini bir arada bulabileceğiniz vadi, huzurlu ve teknolojiden uzak bir tatil geçirmek için ideal adrestir. Özellikle kamp alanlarıyla gençlerin sıklıkla tercih ettiği bir yer olan Kelebekler Vadisi, sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek için mutlaka gidip görülmesi gereken bir yerdir.

Vadiye en kolay ulaşım şekli Ölüdeniz’den veya Fethiye den kiralanan tekneler ile sağlanmaktadır. Dağlardan inen patikaların oldukça zorlu yollara sahip olmasından dolayı, vadiye gidilirken deniz yolunun tercih edilmesi size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bu eşsiz vadiyi, Ölüdeniz veya Fethiye tatillerinizde günübirlik olarak ziyaret edebilir, vadinin keyfini kısa süre bile olsa çıkarabilirsiniz. Eşsiz manzarası, doğası ve kelebekleri ile bu vadi mutlaka keşfedilmesi gereken bir tatil yeridir. Kamp alanlarında konaklayarak, sıcak dostluklar kurabilir, kamp yapmanın keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Etrafınızdaki genç insanların enerjisini içinizde hissedebilir, şehirde yaşadığınız hayata enerji dolu bir şekilde dönebilirsiniz. Kamp ve doğa turizmi için vazgeçilmez bir adres olan Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz’e olan yakınlığı ile çevresi de güzelliklerle dolup taşmış bir konumda bulunmaktadır. Bu konumun sunduğu tüm imkânları değerlendirmek için, kısa bir süreliğine de olsa vadiye uğramanız ve oradaki doğal yaşamı keşfetmeniz, hayatınıza renk katacaktır. Şelaleleri, yürüyüş parkurları ve tırmanış alanları ile spor keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz bir yer olan vadi, doğayla iç içe tatil keyfi yaşamak için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Vadide katılacağınız animasyon, havuz başı eğlenceleri gibi otellerde olan hizmetlerin olmamasından dolayı, yeni arkadaşlıklar kurabilir ve kendi aranızda eğlenceler düzenleyebilirsiniz. Elinize alacağınız bir el feneri ile gece ormanı keşfedebilir, korku ve heyecanı bir arada yaşayabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi gereken önemin mutlaka verilmesi gereken ve sahilini gelen teknelerin çöpleri ile kirletmediği bir yer olma yolunda ilerlemektedir. Gönüllü çalışma imkânları ile kalacak yere para ödemeden, hem çalışıp hem eğlenebilirsiniz. Vadinin tüm güzelliklerini yaşamak, tüm olanaklarından yararlanmak için fazla düşünmenize gerek yoktur. Ulaşımın deniz yoluyla oldukça rahat bir şekilde gerçekleştiği bu vadi dünya üzerinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Ülkemizin bir turizm cenneti olduğu ve her köşesinin ayrı ayrı güzelliklere sahip olduğu düşünülürse; ülkemizin her yeri keşfedilmeyi bekleyen bir cennet konumundadır. Kelebekler Vadisi’ni, farklı özelliklere ve doğal güzelliklere sahip olan bu yeri, yaz veya kış aylarında tekne turu ile keşfedebilirsiniz. Olabildiğince değişik yerleri görmek ve popüler yerlerden uzakta güzel bir tatil geçirmek için Kelebek Vadisi gibi farklı ve güzel yerler tercih edilmelidir.

Compare listings

Karşılaştırmak