Datça Mavi Tur Tekne Kiralama

Mavi Yolculuk ve Mavi Tur için Datça

Bir yanına Ege’yi, diğer yanına Akdeniz’i almış bir konumda olan Datça, bir yarımadadır. Temiz havası, tatlı balıkçı lokantaları ve oldukça güzel sahilleri ile tatil yapmak için tercih edilen yerlerin başında gelen bu yarımada, ülkemizin en güzel cennet köşelerinden birisidir. Mavi Tur rotalarının en önemli ayaklarından biri olan Datça sakin denizi, müthiş doğası ile oksijen depolamak için doğru adrestir. Bu yarımadada sakin bir tatil geçirebileceğiniz gibi, eğlencenin tadını da sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Sahil boyunca ağaçlarla çevrelenmiş Palamutbükü Koyu gibi tertemiz sahil ve denize sahip birçok koyu görebilir, zeytin ve çam ağaçlarının eşsiz kokularını doyasıya içinize çekebilirsiniz. Büyük şair Can Yücel’in yaşadığı ve hayranlık beslediği Datça’yı en az bir kere ziyaret etmek ve bu yarımadayı keşfetmek her tatilcinin yapması gereken bir şeydir. Aktur Kamping Plajı, Karaincir Plajı, Hastanealtı Plajı, Periliköşk Plajı, Billurkent Plajı gibi birçok sahile yarımadanın merkezinde ulaşmak mümkündür.

Knidos Antik Kenti’ne de ev sahipliği yapan Datça tarihi dokusu ile de tatilciler için ayrı bir heyecan yaratmaktadır. Eski adı Dadya olan, Eski Datça Mahallesi merkeze oldukça yakın bir konumdadır. Taş evleri ve taş sokakları ile geçmişe özleminizi giderebileceğiniz bu yer, Can Yücel’in de aramızdan ayrılmadan önce yaşadığı ve şiirlerini yazdığı yerdir. Bu yönüyle ayrı bir öneme sahip olan bu yeri görmeden gelmek, sizin için bir eksiklik olacaktır. Ovabükü, Hayıtbükü ve Kızılbük gibi plajlara kara yolu veya deniz yoluyla ulaşmak mümkündür. Bu yerlerin hepsini görebileceğiniz tekne turları ile masmavi denizin tadını çıkarırken, farklı yerlerde denize girme şansını bulacaksınız. Knidos Antik Kenti’ne giden yolda yöre halkı tarafından kurulan tezgâhlarda zeytin, zeytinyağı ve kurutulmuş kekik gibi tazecik birçok ürüne ulaşabilirsiniz. Küçük bir cennet olarak anılan bu yarımada, ülkemizdeki güzelliklerin ne kadar fazla olduğunu gözler önüne sermektedir. Özellikle ağustos ayında yabancı turistlerin akınına uğrayan, bu güzel yarımadayı biran önce keşfetmeli ve bir dahaki tatiliniz için gidilecek yerler arasında ilk sıralara yerleştirmelisiniz. Knidos Tepesi’nden görebileceğiniz eşsiz manzara size tüm stres ve yorgunluğunuzu unutturmakta, büyüklü küçüklü birçok otel ve pansiyonuyla sizin konforunuz en iyi şekilde sağlanmaktadır. Tüm bu imkânları bulabileceğiniz bu yarımadaya yakın olan Yunan adalarını da ziyaret edebilir, adalar arasında gezintiler yaparak kendinizi bir ada sakini olarak hissedebilirsiniz.

Bir kez tatil geçirdiğinizde, kesinlikle tekrar tekrar gitmek isteyeceğiniz bir yer olan Datça’yı hala keşfetmemişseniz, bu yarımadaya bir şans vermeniz ve verdiğiniz şansın karşılığını almanız sizin yararınıza olacaktır. Güzel ve mutlu bir tatil geçirecek, sevdiklerinizle veya tek başınıza huzur dolu saatler yaşayacaksınız. Gece kulüplerinin fazla olmaması, gürültü kirliliğinin önüne geçmekte, bozulmamış doğasıyla sakin ve neşe dolu bir tatil geçirmeniz sağlanmaktadır. Muğla’ya bağlı bir ilçe olan bu yarımada, tatilleriniz için ilk sıralarda tercih edilmesi gereken bir yerdir. Yaklaşık olarak 18 bin kişilik bir nüfusa sahip olan yarımadanın yüzölçümü 446 km²’dir. Büyük ve geniş bir sahil şeridine sahip olan adanın, büyüklü küçüklü birçok koyu mevcuttur. Tipik Akdeniz ikliminin yaşandığı bu yarımada, keşfedilmeyi bekleyen koyları ile tam bir tatil cennetidir. Datça’da Mavi Tur başkadır.

Datça ‘dan ulaşabileceğiniz kiralık teknelerimiz için lütfen tıklayınız….

Compare listings

Karşılaştırmak