Kaş Mavi Tur Tekne Kiralama

Mavi Yolculuk ve Mavi Tur için Kaş

Kaş resmi Sakin ve Huzurlu Bir Tatil Kaş,

Antalya’nın en batısında Fethiye ile Muğla’ya komşu olan Akdeniz’in en şirin ve güzel kıyı ilçelerinin başında gelmektedir. Teke Yarımadası’nın en güney noktasında, 2.231 km² yüzölçümüne sahip olan ilçe Antalya’ya 189, Fethiye’ye 108 km. mesafede bulunmaktadır. Sırtını dayadığı Toros Dağları’nın etkisi ile diğer Akdeniz sahillerine göre gündüzleri daha serin olan Kaş bu özelliği ile Akdeniz ’i özellikle yaz aylarında etkisi altına alan ve nefes bile almayı zorlaştıran nemden en az etkileneceğiniz yerdir. İlçe halkı geçimini yaz aylarında turizmden sağlarken, diğer zamanlarda yayla köyleri ve seralarda yetiştirilen ürünlerle ve balıkçılıkla sağlarlar. Özellikle dalış turizmi için sık tercih edilen ilçede deniz suyu Nisan ve Mayıs aylarında ısınmaya başlar. Kaş’ta Mavi Tur sezonu bu aylarda başlar ve Kasım’a kadar sürer. Yerel tatlı su kaynaklarının etkisi ile serin bir denize sahip olan ilçe, Yat kiralayarak Kaş kıyılarını gezmek isteyen misafirlerimiz için özel seçenekler sunar. Yazın sıcaklığını ve hararetini üstünüzden atabileceğiniz yaklaşık 70kmlik sahili ile tatilciler için huzur dolu bir ortam sunmaktadır.

Antik dönemde Likyalılar, Antalya ile Fethiye körfezleri arasındaki yarımadada bugün bilinen adı ile Teke Yarımadası’nda yaşamaya başlamışlardır. Likya döneminin en gözde şehirlerinden biri olan Kaş’ta bu döneme ait birçok tarihi eser bulmak ve görmek mümkündür. Tarihi dokusu, doğası ve denizi ile ilçe tam bir huzur yuvasıdır. Ülkenin en iyi dalgıçlık bölgelerinden biri kabul edilen ilçede ayrıca yamaç paraşütü de önde gelen sporlardandır. İlçenin alışveriş için en çok tercih edilen yerlerinden biri olan ve Selçuklu Mimarisi’nin izlerini taşıyan Uzun Çarşı’yı ziyaret edebilir, ilçe halkının sevecenliğini ve cana yakınlığını hissedebilirsiniz. Eski zamanlardaki adı ile Antephellos, gece otelinizin balkonunda otururken karşı kıyıdaki Yunan adası olan Meis adasının ışıklarını seyrederek huzur bulabileceğiniz bir yerdir. Kekova Körfezi , Akvaryum Koyu ve Kaleköy’de güneşin batışını izlemek, izlerken sevdiklerinizin gözlerindeki mutluluğu görmek size unutulmaz anlar yaşatacaktır. Tarih ile iç içe bir tatil geçirmek için, güzel iklimi ile Kaş Akdeniz’in en güzel yerlerinden biridir.

Aracınızla yaklaştıkça, içinizi bir huzurun kaplayacağı yavaş ve sakin bir tatil geçirmek için ideal adres olan ilçe, limanında bulunan özel gulet ve yatlarla Mavi Tur’un doğudaki başlangıç noktasıdır. Büyük klüp ve disko bulunmamasından dolayı sakin bir tatil geçirmenize olanak tanımaktadır. Patara Antik Şehri’ne yapacağınız bir gezi ile onun eşsiz kum sahilini görebilir, bir zamanlar Likya Medeniyeti’ne başkentlik yapmış bu antik yeri tüm ihtişamı ile görebilirsiniz. Saklıkent Kanyonu’nda eşsiz yürüyüşler yapabilir, manzaranın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. 200’e yakın merdivenden inilerek ulaşılan Kaputaş plajı ilçeden 20 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Buram buram tarih kokan yapısı ile ilçe, rahat bir tatil geçirmek için en ideal adrestir. Kekova ismi, adayı kaplayan ve kokusunu hemen hissedeceğiniz kekiklerden gelir ve gezilmek için gidilebilecek, yakın yerlerden biridir. Tekne turları ile yakın çevredeki birçok yer görülebilir, vaktinizi bir an bile boşa geçirmeden tarihe ve tatile doyabilirsiniz.

Kaş’a yakın yerler arasında Xanthos Antik Kenti, Felen Yaylası, Gömbe, Kaleköy, Tersane Koyu gibi güzel yerler bulunmaktadır. İlçede denize girilebilecek yerlerin başında; Küçükçakıl Plajı, Büyükçakıl Plajı, Limanağzı, Akçagerme Plajı, Kaputaş ve Patara bulunmaktadır. Zamanın yavaşladığı bu güzel ilçede geçireceğiniz tatili hiçbir zaman unutmayacağınız ve tekrar yaşamak isteyeceğiniz kesindir.

Kaş, turizm anlamında Türkiye’ye farklı bir bakış açısı getiren ve dünyada da ününe ün katan güzel bir bölgedir. Turistik anlamda hem tarihi eserleri hem de doğal güzellikleri sayesinde Türkiye’nin turizm anlamında incilerinden biridir. Böylesine güzel bir yer sayesinde ülkemize gelen turist sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Böyle bir yerde yapacağınız tatilde kesinlikle rahat olacağınıza emin olabilirsiniz. Çok güzel doğa harikalarının bulunduğu bölgede, belediye de burayı daha güzel tutmak için elinden gelen bütün çabayı göstermektedir. Halkı da bu konuda çok duyarlı davranarak bölgenin bakımına ve temizliğine dikkat etmektedir. Kesinlikle yabancılık çekmeyeceğiniz harika bir tatil yöresidir. İnsanları da bu konuda size yardımcı olmaktadırlar.

Konum itibariyle Kaş, Antalya’nın batısında yer almaktadır. Bölgeye Fethiye ve Muğla komşuluk etmektedir. Arkasında Toros Dağları bulunan bölgenin batısında Eşen çayı ve Muğla’nın Fethiye ilçesi vardır. Birçok şekilde bölgeye ulaşım mümkündür. Karayolu ve havayolu sayesinde bölgeye ulaşım sağlanabilmektedir. Bölge Dalaman Havaalanı’na ve Antalya Havaalanı’na neredeyse aynı mesafede uzaklıktadır. Bu sebepten ötürü birçok turist tarafından tercih edilmektedir. Böylesine güzel bir bölgeye her yerden ulaşım rahatlıkla olabilmektedir. Bu sebepten birçok insan burayı tatil mekânı olarak tercih etmektedir. Karayolu ile de ulaşım çok rahattır. Antalya’dan yapacağınız 2–3 saatlik bir taksi yolculuğu sayesinde bölgeye ulaşabilmek mümkündür.

Bölgede Akdeniz iklimi gözükmektedir. Bu sebeple yazları kurak ve sıcak geçerken kışları yağışlı ve ılımandır. Yaz aylarında en güzel doğa görüntüsüne sahip olan bölgede hava ve deniz uyumu inanılmazdır. Sırf bu yüzden bile yazları birçok turistin ilgisini çekmektedir. Bölgenin doğası da yine iklimi gibi çok güzeldir. Yemyeşil çam ormanları ile harika bir bitki örtüsü bulunmaktadır. El değmemiş olan bitki örtüsü yapısıyla turistler tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda 4 mevsimi tam olarak yaşamak da mümkündür. Bölgede bütün mevsimler tam anlamıyla yaşanabilmektedir.

Mavi Tur için Kaş’ı tercih eden misafirler aynı zamanda burada tarihle de iç içe olacaklardır. Antifellos, Habesos, Habesa ve Andifli bölgeye verilen isimler arasındadır. Likya’nın hâkimiyetinde olan Kaş’ta buranın bütün mimarisini ve kalıntılarını görmek mümkündür. Mimarisi de gene aynı eski dönemlerdeki gibidir. Hiçbir şeye dokunulmamıştır. Marinalarına dünyanın her yerinden gemiler ve yatlar gelmektedir. Böylesine güzel bir turizm şehri aynı zamanda ticaret anlamında da bayağı üstün bir konumdadır. Ayrıca şehirde Akdeniz Mutfağı ve Dünya Mutfağı çok gelişmiştir. Yöre halkı bu konuda en leziz yemekleri yaparak ziyaretçilere hünerlerini gösterirler. Yöre halkı geçimini genel olarak yazın otelcilik, pansiyonculuk gibi konut yeri sağlamak ile sağlar. Ayrıca yöre halkının tarımcılıktan da geliri çok fazladır. Çiçek yetiştirme, hayvancılık ve tarım önemli bir gelir kaynağını oluşturmaktadır.

Mavi Tur Turizmi’ne kıyıları ve karşısında bulunan Meis Adası’na olan yakınlığıyla önemli katkı sunan Kaş, yat kiralamak isteyen misafirleri beklemektedir. Çok güzel bir denize sahip olması ve doğal bitki örtüsünü günümüze kadar koruması sayesinde çok ünlü bir bölgedir. Büyük ve Küçük Çakıl Plajı, Güvercinlik Mağarası, Mavi Mağara, Uçarsu Şelalesi gibi gezilip görülmesi gereken turistik yerleri de mevcuttur. Böylesine harika bir yerde yapacağınız tatil sayesinde kesinlikle huzuru bularak kendinize geleceksinizdir. Bu sebeple kesinlikle gezilmesi gereken bölgelerden birisidir. Masmavi deniz ve güneşin harika uyumu size çok cazip gelecektir.

Kaş ve çevresi için kiralık guletlerimiz için https://www.albatrosyachting.com/gulet-kiralama/ web sitesimizi ziyaret edebilirsiniz…

Compare listings

Karşılaştırmak