Göcek Koyları Mavi Tur Tekne Kiralama

GÖCEK KOYLARI TURLARI

MAVİ YOLCULUK VE MAVİ TUR İÇİN GÖCEK KOYLARI
Mükemmel berraklıktaki denizleri ile Göcek Koyları keşfedilmeyi bekleyen birer cennet konumundadır. Toros dağlarının bitim noktasında yer alan bir Akdeniz yerleşkesi olduğu için birçok ada ve koya sahip olan Göcek Koyları Mavi tur seçenekleri ile de son on yılda dünyanın farklı yerlerinden gelen misafirlerini ağırlamaktadır. 6 adet marinasıyla dünyanın en önemli yatçılık merkezlerinden biridir. Dalaman Havaalanı’na 21 km. gibi yakın bir mesafede bulunmasından dolayı, hava yolu ile oldukça kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz, koyları ve adalarıyla meşhur bu bölge, size eşsiz doğal güzellikleri keşfetme şansı sunmaktadır. Yemyeşil çam ağaçları ve eşsiz deniziyle Göcek Koyları, deniz tutkunları için en önemli adreslerden biri haline gelmiştir. Gideceğiniz koy ve adalarda hepsi birbirinden temiz sularda yaşayacağınız huzur dolu anlar ile yüzme keyfiniz en üst seviyeye çıkmaktadır. Fethiye’nin batısında yer alan Göcek, Muğla-Fethiye yolu üzerinde yer almakta, yaklaşık 5 bin kişilik bir nüfusa sahip ve mavi yolculuklarda en önemli durak konumundadır. Bu yüzden birçok turist yaz aylarında, burayı doldurmakta ve kalabalıklaştırmaktadır.

GÖCEK KOYLARI TURU :

Dünyanın sayılı yat destinasyonlarından biri olan Göcek Koyları tekne kiralama  tercihleri arasında ilk sıralarda gelmektedir. Her bir koyu farklı doğal güzelliklere sahip Göcek’te Kleopatra Hamamı’nın bulunduğu koyda demirleyebilir, Tersane Adası’nda yüzme molası verebilir, Göbün Koyu’nda kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. 50 den fazla koy ve ada sizleri beklemektedir.

Bundan 5-6 yıl önce hizmete açılan Göcek Tüneli ile eskiden dar ve kullanışsız olan yol yeniden düzenlenmiş ve ulaşımı bir hayli kolaylaştırmıştır. Göcek içinde bulunduğu körfezin etkisi ile sakin bir tatil yeri olmakla beraber yat tutkunları tarafından adeta bir cennet olarak görülmektedir. Göcek, yarışlara da ev sahipliği yapmakta, etkinlikleri ile yat tutkunlarını kendine çekmektedir. Göcek Koyları Mavi Tur keyfi yaşamak isteyenler için inanılmaz güzel görüntüler ve imkânlar vermektedir. Yüzölçümü yaklaşık olarak 42 km²’olan belde, küçük teknelerden, devasa gemilere kadar birçok ulaşım aracına ev sahipliği yapan sakin bir liman konumundadır. Göcek’in çevresi mutlaka keşfedilmelidir. Yassıca Adalar, bir adadan diğer adaya yüzme keyfi yaşayabileceğiniz bir imkânı size vermektedir. Bu adalara küçüklüklerinden ötürü toplu bir isim olarak Yassıca Adaları ismi verilmiştir ve tatilciler tarafından bir adadan diğer adaya yüzme keyfi nedeni ile sıklıkla tercih edilmektedir. Hiçbir tesisi olmayan bu adalara, tekne turları ile ulaşmak mümkündür.

Boats anchored at a bay in the Turkish Mediterranean. Wide angle composition.

Zeytinli Ada, üzeri zeytin ağaçları ile kaplı, isminin hakkını veren bir adadır. Göbün Koyu, uç noktasındaki kaya mezarları ve antik kalıntıları ve yeşillikleriyle görülmeye değer bir diğer yerdir. Göcek Koyları meşhur olduğundan, Göcek’in çevresinde gezilecek ve görülecek birçok koy ve ada bulunmaktadır. Bunlardan bir diğeri de, çam ağaçlarının mavi sularla bütünleştiği Ayten Koyu’dur. Eski Rum yerleşiminden kalan kalıntıları ile Tersane Adası, körfezin en büyük adası konumundadır. Burada adını aldığı bir tersane ve gözetleme kulesi kalıntıları da görülebilir. Bir diğer seçenek ise Prens Adası olarak da bilinen Domuz Adası’dır. Her turun mutlaka uğradığı bir yer olan Hamam Koyu, içinde bulundurduğu antik yapılar ve yürüyüş alanları ile Mavi Tur yapanların sıklıkla tercih ettiği bir yerdir. İsmi Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun bir kaya üstüne yaptığı resimden dolayı Bedri Rahmi Koyu olarak da anılan Taşkaya Koyu, salaş lokantaları ile yemek molalarının verileceği bir adrestir.

Sarsala Koyu, Yavansu ve Göbün Koyları, Osmanağa Koyu, Günlüklü Koyu, At Bükü, Boynuz Bükü gibi daha birçok koya sahip olan göcek tam bir koy cennetidir. Bu yüzden Göcek Koyları Mavi Tur seçenekleri mutlaka keşfedilmeli ve güzel bir deneyim olarak hafızalara kazınmalıdır.

Göcek bölgesinde bütçeniz, kişi sayınız ve tarih aralığınıza göre bir tekneyi Göcek’de kiralık yatlar sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Tüm Gulet Teknelere Gulet kiralama sayfamızdan ulaşabilirsiniz…

Compare listings

Karşılaştırmak