Ölüdeniz Mavi Tur

MAVİ YOLCULUK VE MAVİ TUR İÇİN ÖLÜDENİZ

 DURGUN SULAR VE MUHTEŞEM BİR DOĞA ÖLÜDENİZ’DE MAVİ TUR:

Ölüdeniz, Fethiye’ye 12 km ve Muğla’ya 128 km mesafede bulunan olağanüstü doğası ve doğa sporlarına olan uygun koşulları ile tatilciler için vazgeçilmez bir adrestir. Ölüdeniz  Mavi Tur yapan özel yatların ve teknelerin vazgeçemediği rotaları arasında yer alır. Adına uygun bir şekilde sakin ve durgun sulara sahiptir, eşsiz bir deniz keyfi yaşamak için doğru adrestir. Bölgeye hem kara hem deniz, hem de hava yoluyla ulaşmak oldukça kolay olmakla birlikte, Fethiye’den bölgeye düzenli olarak minibüs seferleri yapılmakta, bu güzel yer herkes tarafından kolaylıkla keşfedilmektedir. Birçok otel ve pansiyona ev sahipliği yapan belde, ülkemizde turizm açısından en önde gelen yerler arasında gelmektedir. Mavi Yolculuk başlıca uğrak yerlerinden biri olan Ölüdeniz’e yapacağınız bir tatil ile Fethiye’yi de gezebilir, Kelebekler Vadisi’ni görebilir, Gemiler Adası’ndaki tarihi kalıntıları ziyaret edebilirsiniz. Yamaç paraşütü ve her türlü su sporu imkânı ile tatil için kesinlikle en az bir kere gidilmesi gereken bir yerdir.

Gökyüzüne baktığınızda rengârenk paraşütleri göreceğiniz, güneşin denize yansımasının oluşturduğu parlaklığı net bir şekilde fark edebileceğiniz, eşsiz ve temiz bir suya sahip olan Ölüdeniz, herkes tarafından ismi bilinen fakat çoğu insanın gidip görmediği bir tatil yeridir. Bu tatil yerine en az bir kere gidilmeli ve eşsiz bir tatil keyfi yaşanmalıdır. Toplam yüzölçümü yaklaşık olarak 3.059 km² olan belde, doğası ve eşsiz güzelliklerini herkesin keşfetmesi için birçok otel ve pansiyona sahip güzel bir tatil beldesidir ve yabancı turist yoğunluğunu genellikle İngilizlerin oluşturduğu bölge, yerli turistleri de kendine çekmekte ve onlara eşsiz bir tatil imkânı sunmaktadır. Denizi, iklimi ve doğası ile yurt içi tatillerinde tercih listesinde ilk sıralarda yer alan Ölüdeniz, Dalaman Havaalanı’na 55 km mesafede yer aldığından dolayı, hava yolu ile de kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Belcekız tarafında da denize girilebileceği gibi, oranın suyu durgun değildir. Durgun sulardan sıkıldığınızda, kendinizi bu dalgalı sulara bırakabilme imkânınız da bulunmaktadır. Tatil için bu yöre tercih edilecekse, mutlaka yamaç paraşütü denenmeli ve beldenin tüm güzelliği gökyüzünden de çıkarılmalıdır. Denizdeyken kafanızı kaldırınca göreceğiniz rengârenk paraşütlü insanların içinde siz de olabilir, uçmanın ve özgürlüğün keyfini en iyi şekilde çıkarabilirsiniz.

Kiralık tekneler ve yatlar ile Ölüdeniz Lagünü yakınına demir atabilir, plajın tadını çıkabilirsiniz. Koruma altında olan bölgenin muhteşem bir plajı ve ılık bir denizi vardır. Birçok kez dünyanın en iyi plajları listesine girmeyi başaran belde eşsiz bir deniz keyfi yaşamak için ideal tercih olacaktır. Belcekız’a 3kmlik bir mesafede yer alan Kıdrak Koyu doğa harikası ve gezilmesi gereken bir koydur. Bölgede ilk yamaç paraşütünün yapıldığı yer olan Babadağ, yürüyüşleriniz ve kamplarınız için en uygun yerlerden biridir. Beldeye yakın konumda olan Patara Antik Kenti, Saklıkent Kanyonu, Tlos Antik Kenti ve Kabak Koyu da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Tatillerinizde oturmaktan hoşlanmıyor ve sürekli bir aktivite içinde yer almak istiyorsanız, bu beldeyi tercih edebilir, bir an bile sıkılmayacağınız bir tatil geçirebilirsiniz. Yaz aylarında oldukça kalabalıklaşan yöre, sezon bitimine yakın tenhalaşmakta ve sakin bir tatil geçirmenize imkân tanımaktadır. Tüm bu güzel imkânları değerlendirmek, eşsiz bir denizde yüzme keyfi yaşamak, doğal güzelliklere gökyüzünden bakmak için bu güzel yöreye mutlaka gitmeli ve güzel anılara sahip olmalısınız. Eğer tekne ile mavi tura çıkarsanız Ölüdeniz’e mutlaka uğramanızı ve bu dünya harikası doğa olayını görmenizi tavsiye ederiz.

Fethiye ve Ölüdeniz çıkışlı yatlarımıza https://www.albatrosyachting.com/gulet-kiralama/ web adresimizden ulaşabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak