Marmari Mavi Tur Tekne Kiralama

MAVİ YOLCULUK VE MAVİ TUR İÇİN MARMARİS

Marmaris Yat Kiralama

Akdeniz’in kıyı bölgesinde yer alan Marmaris, Mavi Tur çıkış limalarından biri olup, hem doğal güzellikleri ile hem de sunmuş olduğu tarihi güzellikleri sayesinde çoğu insanın ilgisini çekmektedir. Şehirde bir insanın tatil amaçlı yapacağı ziyarette istediği her türlü zevke ulaşabilmesi muhtemeldir. Bölge her açıdan çok güzeldir. Bitki örtüsü, denizi, havası ve antik dönemlerden kalma tarihi eserleri ile dünyada birçok turistin ilgisini çekmektedir. Böylesine güzel bir tatil cenneti özellikle yaz aylarında Mavi Tur yolcuları tarafından ziyaret edilmektedir. Çünkü yazın ayrı bir güzelliği vardır. Sıcak ve cana yakın insanları sayesinde de tatilcilerin daha çok ziyaret ettiği ve kendilerini rahat hissedip huzur buldukları önemli beldelerden bir tanesidir.

Marmaris, Muğla’ya bağlı olan ilçelerden birisidir. Muğla’nın kendi güzelliği bir yana dursun bu ilçe doğal güzellikleri sayesinde rakiplerinin bir adım önündedir. Konum olarak da çok güzel bir yerde bulunmaktadır. Reşadiye Yarımadası ve Kerma Körfezinin batısında yer alırken, doğunsunda da Balan Dağı, Karadağ ve Günlük Tepeleri bulunmaktadır. Güney kısmında ise dünyanın en güzel denizlerinden Akdeniz bulunmaktadır. Ayrıca Akdeniz ile bütünleşen harika koylar bulunmaktadır. Beldenin dört bir yanı Milli Park ile çevrelenmiştir. Mavi bayraklı sahilleri ve deniziyle Mavi tura çıkan insanın içini bir hoş etmektedir. Ayrıca başka tatil yörelerini de gezme açısından ulaşım yönünden de rahat bir yerdedir. Dalaman Havaalanına sadece 45 dakika mesafedeyken, Rodos’a bir saat uzaklıktadır. Bu şekilde tatil yöreleri arasında geçiş kolaylığı sağlanmaktadır.

İklim olarak Akdeniz iklimi hâkimdir. Yazları sıcakken, kışları çok fazla yağış alır. Dağların konumları itibariyle Türkiye’de en fazla yağışı alan 2. bölgedir. Hatta yağışların çok fazla olması sebebiyle kış aylarında sel ve su baskınları görülebilmektedir. Yaz aylarında ise yağış görülmez ve oldukça sıcak geçer.

Marmaris’te Mavi Tur çok büyük bir öneme sahip olup yakınında bulunan eşsiz koylarda her hafta sayısız gulet tura çıkmaktadır.

MARMARİS TARİHİ

Marmaris tarihi döneme tanıklık etmiştir. Yıllar bu bölgenin tarihini anlatmaya yetmeyebilir. M.Ö 12000’lerden başlayan tarihi günümüze kadar gelmiştir. Tarihinin bu kadar eski olduğu Nimara Mağarasında yapılan arkeoloji çalışmaları sonucunda tespit edilmiş ve onaylanmıştır. Karia ismi ile anılan bölgeye bu isim Kar’ın şehri anlamında verilmiştir. Ege Adaları ve Rodos arasındaki bağlantıyı sağlayan bir konumdadır. O kadar çok istilaya uğraması buranın tarihte ne kadar önemli bir bölge olduğunun da kanıtıdır. Mısır, Asur, İon, Pers, Makedon, Suriye, Bizans, Osmanlı, Roma ve Selçuklu medeniyetinin izlerini görmek mümkündür. Fiskos ismi şehre verilen ilk isimdir. Büyük İskender, Kanuni Sultan Süleyman, Fatih Sultan Mehmet, Ahmed Gazi gibi önemli isimler bu şehrin alınması için çok çaba sarf etmişlerdir. Hatta Sevr Anlaşmasında Yunanistan ve İtalya arasında paylaşılmaya çalışılmıştır. Bu sebepten ötürü bölge hem bulunduğu konum hem de sahip olduğu güzellikler sayesinde tüm dünyanın ilgi odağı olmuştur.

Bölgede antik şehirler de mevcuttur. Söylediğimiz gibi Marmaris, Fiskos olarak bilinmektedir. Anlamı ise “Doğakenti” demektir. Antik Karya Krallığı’nın liman kenti olarak tarihte rol oynamıştır. Loryma Bozukkale olarak bilinen bölgede yine büyük bir liman şehridir. Kedrai ise Sedir adasındaki antik bir kenttir ve Kleopatra sahilleri ile tanınmaktadır. Hydas yani Selimiye, önemli bir antik kenttir. Birçok sur ve mezar kalıntısı bulunmaktadır. Daha bunun gibi birçok antik şehir ve yapıt bölgede bulunmuştur. Gezilip keşfedilmesi gereken önemli yerlerden birisidir.

Marmaris ve Bozburun’da gulet veya yelkenli kiralayarak Mavi Tur yapabilir ve eşsiz koyların tadını çıkarabilirsiniz.

Marmaris kiralık yatlar ve tekneler için  https://www.albatrosyachting.com/gulet-kiralama/ web sitemizi zyaret edebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak