Bozburun Yat Kiralama

BOZBURUN YAT VE TEKNE KİRALAMA

Marmaris’e bağlı Bozburun yat ve tekne kiralama çıkış rotalarının son yıllarda tercih edilen bölgelerinden bir olmuştur.Büyük şehirlerde yaşayan insanların hayali olan bir gün Ege’nin küçük bir kıyı kasabına yerleşeceğim düşüncesine ev sahipliği yapan Bozburun, Marmaris’ten devam edilen ve yaklaşık 50 km mesafede olan bir yarımadanın ucunda yer almaktadır. Ortalama 2000 kişinin yaşadığı bu küçük kasaba, durağan yaşamı ile stressiz ve sakin bir hayat vadetmektedir. Binlerce yıldır varlığını devam ettiren bu küçük şehir Antik Çağ’ın en önemli kentlerini yakınlarında barındırmaktadır. Bunlar, Bybassos, Hygassos, Syrna,Amos,Kasara v.b.Bozburun son yıllarda mavi yolculuk rotaları arasında konum itibariyle en çok tercih edilen çıkış rotlarından biri olmuştur. Bozburun’dan gulet yat kiralayarak kısa süre içerisinde tertemiz koylara ulaşabilirsiniz. Koyların yakınlığı, mis gibi kokan çam ağaçlarının kapladığı doğada gulet ile yolculuk yapmak insanı başka dünyalara götürmektedir. 

BOZBURUN’DA GULET İLE GİDİLEBİLECEK KOYLAR :

Gulet veya yelkenli teknelerimizden birini kiralayarak Bozburun’dan tatile çıkan misafirlerimiz, tüm Hisarönü Körfezi’ni kapsayan bir rotada özgürce yelken açabilirler. Albatros Yatçılık ekibi sizi Bozburun’da karşılayarak  teknenize yerleştirecek, alışverişinize yardımcı olacak ve kısa bir brifingten sonra sizi uğurlayacaktır. Bozburun çıkışlı olarak dünya harikası koylar olan Serçe, Bozukkale, Akvaryum, Dirsekbükü, Selimiye, Orhaniye, Bencik, Şoray v.b birçok yeri görme şansınız vardır. Teknelerimiz sizi sakin ve temiz koylara götürecek ve mavi yolculuğun keyfine varacaksınız.

BOZBURUN GULETLERİ :

Albatros Yatçılık olarak Bozburun’ bulunan guletlerimiz standart ve lüks segmentte olup, donanımları ve ekibi ile sizin güzel bir hafta geçirmenizi sağlayacaklardır.Bozburun Gulet Festivali: Bozburun gulet yapımında oldukça önemli bir yere sahiptir. Bozburunlu tekne yapımcılarI yıllardır Türkiye’ye ve dünyaya farklı boy ve tarzlarda tatmiyle el yapımı ahşap tekneler yapmaktadırlar. Bunun sonucunda da yılların verdiği birikimle bölgeye özgü gulet formu yaratılmıştır.Her yıl Ekim ayında Bozburun’da Gulet festivali düzenlenmektedir. Sizleri bu festivale Albatros Yatçılık olarak davet ediyoruz.

Bozburunda Öne Çıkan Teknelerimiz

Compare listings

Karşılaştırmak