Kekova Mavi Tur Tekne Kiralama

MAVİ YOLCULUK VE MAVİ TUR İÇİN KEKOVA

GÜZELLİKLERİYLE KEKOVA

Kekova, her yönü ile güzel bir bölgedir. Fethiye ve Antalya çıkışlı mavi tur rotalarının en önemli ayağı olan Kekova’da aradığınız bütün güzellikleri bulmanız mümkündür. Kekova’da Mavi Tur Türkiye’den birçok turiste kapılarını açmakta ve  dünyadan birçok insanın da ilgisini çekmektedir. Bu sebepten ötürü yılın her zamanında bölgeye turistler gelmektedir. Muhteşem doğası ve denizi sayesinde ilgiyi üzerine toplamaktadır. Özellikle doğa yapısı birçok tatil yöresine göre çok daha sadedir ve alımlıdır. Böylesine bir adayı çoğu turist gezmek istemektedir. İnsanın kendi içinde huzur bulması ve yoğun iş stresinden uzaklaşması için birebirdir. Burada yapılması düşünülen bir tatil her açıdan insanı rahatlatacaktır. Özellikle yaz aylarında yat gezileri sayesinde bölge çok fazla ziyaret almaktadır. Güzel bir deniz ve çevre için en uygun zaman aralığı yaz aylarıdır.

MAVİ TUR DURAĞI KEKOVA:

Kekova Antalya’nın Demre ilçesine bağlı bir beldedir. Konumu itibariyle Kaleköy ve Üçağız arasında kalan taşlık bir adadır. Çoğu kaynakta ismi Kakava diye geçmiştir. Ada küçüktür ve burada günümüzde kimse ikamet etmemektedir. Sadece turizm amaçlı olan küçük bir adadır. Üzerinde satış yapan restoran, kafe ve dinleme tesisleri tarzında işletmeler bulunmaktadır. Ayrıca isteyen ziyaretçiler için adada bazı otel ve pansiyonlar da bulunmaktadır. Toplam yüzölçümü iste sadece 4,5 kilometrekaredir.

Özellikle yat gezileri sayesinde ada ziyaretçi almaktadır. Yapısı itibariyle insanın kendini dinlemesi ve doğa ile baş başa kalması için mükemmel bir yerdir. Ayrıca adaya karayolu ve havayolu ile de ulaşmak mümkündür. Kesinlikle rahat ve huzurlu bir tatil geçirebileceğiniz ender yerlerdendir. Üçağız ve Simena’da kaldığınız sürece sakin bir gece geçireceğinize emin olabilirsiniz. Ayrıca eğlence sektöründe de oteller ve pansiyonlarda disko, barlar da mevcuttur. Buralarda dilerseniz eğlenmeniz de mümkündür. Yani kısacası nasıl bir tatil yapacağınıza kendinizin karar verebileceği çok güzel bir yerdir.

Bölgenin güzelliği tarihte daha önce paylaşılamamıştır. İtalya’nın adayı işgal etmesi üzerine Türkiye ve İtalya arasında bu konuda anlaşmazlıklar çıkmıştır. Fakat daha sonrasında yapılan görüşmeler neticesinde böylesine güzel bir yeri ülkemiz 1932 yılında almıştır. Harika doğası ve denizi insanların başını döndürebilmektedir. Akdeniz iklimini göreceğiniz böylesine güzel bir yerde yapacağınız tatil size kesinlikle iyi gelecektir. Kekova devlet tarafından da koruma altına alınmıştır. 18 Haziran 1990 senesinde Çevre ve Orman Bakanlığı bölgeyi sit alanı ilan etmiştir. İlk başlarda yüzmek ve dalış yapmak için izin alınan bölge daha sonra alınan kararlar neticesinde sadece tarihi batık araştırmaları için yapılan dalışlar için de kullanılmıştır.

Ayrıca şehrin etrafında birçok antik kent mevcuttur . Bunlar Myra, Xantos, Letoon, Pınara, Saklıkent, Arykanda, Kaş, Istlada, Cyaneae-Kyaenai ve Andriake’dir. Birçok tarihi de içinde bulunduran bölgenin kendisi de bir tarihi eserdir. Böylesine güzel bir mekânda hem tarihi bilgileri elde edebilir hem de dilediğiniz o sakin tatili yapabilirsiniz. Likya’nın hüküm sürdüğü topraklarda bulunan Kekova’nın Likya dilinde ki ismi ise Dolichiste’dir. Birçok tarihi içinde bulunduran bölge dünyadan da turistlerin ilgisini çekmektedir. Burada yapacağınız bir tatil sayesinde bu güzelliklere ek olarak çok ilginç ve etkileyici olan tarihi kentlerin hikâyelerini de öğrenebilirsiniz. Bir Mavi Tur yapmayı düşünür ve bu tatilin huzurlu bir ortamda olmasını isterseniz, burası kesinlikle tercih etmeniz gereken tarihi ve doğasıyla bir bütün olan tatil yörelerindendir.

Kiralık guletler ve yatlar için https://www.albatrosyachting.com/gulet-kiralama/ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz…

Compare listings

Karşılaştırmak