Santorini Adası ve Mavi Yolculuk

Santorini turları

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar yılın yoğun iş temposundan ve yoğun trafiğinden sonra güzel bir tatil arayışına girilmektedir, albatros yatçılık bu kişilere farklı seçenekler sunmaktadır. Herkesin hayatında mutlaka en az bir kez yaşaması gereken mavi yolculuk tatilini, son yılların gözde tatil mekanı olan Yunan adaları rotasını önermekteyiz. Bu güzergahta mavi yolculuk yapmaya karar veren misafirler yaşayabilecekleri en güzel tatili seçmiş olmaktadır.

Komşu Yunan adaları turları rotasında olan Girit, Santorini, Rodos, Mikanos, Levhos (Midilli), Khios (Sakız), Samos (Sisam), Kos (İstanköy), Simi(Sömbeki) adalarında tatil yapmayı, yeni yerler görmeyi seçen misafirler keyifli bir yolculuk ve unutulmaz bir tatil yaşayacaktır. Misafirler mavi tur ile isterlerse tüm adaları gezecekler, isterlerse kendi seçmiş oldukları gezecek ve rüya gibi bir tatil yaşayacaktır.

Yelkenli ile Yunan Adaları turları

Yunan adalarından Santorini Adasına da mavi yolculuk yapılmaktadır ve dünyaca ünlü ve her yıl milyonlarca turistin dünyanın dört bir köşesinden ada, gidenleri adeta büyülemektedir. Santorini adası her mevsim bir başka güzellik sergilemekte ve eşsiz güzelliği görmek, rüya gibi tatil yaşamak için mavi yolculuğu seçecek olan misafirler Albatros yatçılık seyahat acentesi web sayfası üzerinden Santori adasına gitmek için rezervasyon yaptırılabilmektedir. Telefonla da rezervasyon seçeneği sunulmaktadır. Misafirler web sayfası üzerinden Santorini Adası hakkında, Adaya gidecek olan mega yatları hakkında bilgi almakta ve görsellere bakmakta ve rezervasyon yaptırmaktadır. Rezervasyon yapıldıktan sonra mavi yolculuk heyecanı başlayacak ve tatil için bavullar hazırlanacaktır

Santorini mavi yolculuk turuna misafirler, kaptan tarafından verilen hoş geldiniz kokteyl ile başlayacak ve yolculuk süresince açık büfe kahvaltı, öğle ve akşam yemeği, 5 çayı, sınırsız yiyecek ve içecek ikramı ile Akdeniz’in turkuaz sularında yol alınacaktır. Yat içerisinde kalınan kabinlerde son derece konforlu yataklar, tertemiz nevresim ihtiyacı karşılayacak dolaplar, hijyen banyo-wc, banyo içerisinde saç kurutma makinası, el, yüz, ayak ve duş havlusu bulunmaktadır. Santorini adasına varıldığında limana demir atılacak ve sönmüş bir yanardağ üzerinde yer alan Santorini yerleşim bölgesi 270 metre yükseklikteki zirvede göz kamaştıran görüntüsüyle misafirleri karşılayacaktır. Macerayı seven misafirler katırlar üzerinde 580 merdiven çıkarak zirveye ulaşacak, isteyen misafirler ise teleferik ile çıkacaktır.

Teleferikten inildiğinde Santorini adası misafirleri mavi ve beyazın en güzel tablosu ile karşılayacak ve bulunulan yer adanın Fira adlı yerleşim merkezi olacaktır. En güzel Santorini manzara fotoğrafları, gün batımı fotoğrafları buradan çekilirken kim bilir objektife hangi ilginç kareler takılacaktır. Alışveriş mağazaları, restoranlar, butik otellerin, kiliselerin yer aldığı Fira’da olmak o an misafirleri dünyanın en mutlu insanı yapacaktır. Beyaz ve mavi boyalı ve bahçeli evleri, kubbeli ve ilginç mimari yapıları ile dünyanın en güzel köşelerinden birinde olmanın inanılmazlığı ile zaman dursun istenecektir.

Santorini Ada’sının diğer ucunda ise Oia yerleşim yeri misafirleri bekliyor olacaktır ve oradaki büyülü güzelliğe taksi veya toplu taşıma araçları ile ulaşılacaktır. Yanardağ’ın üzerinde, Akdeniz mutfağının en en lezzetli deniz ürünlerini sunan restoranlarda yemekler yenilirken Akdeniz müzikleri ve içkileri eşlik edecektir. Burada da özgün mimarisi, mavi ve beyaz rengin büyüleyici güzelliğine hayran kalınacaktır. Santorini imzası taşıyan hediyelik eşyaların satışının yapıldığı hediyelik eşya dükkanları herkesin zevkine göre farklı, özgün tasarımlar sunacak ve alış veriş keyfi yaşanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir