Dalış Turları

Mavi Yolculuk dalış tutkunları için tüm dünyada en popüler turizm tiplerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu masmavi coğrafya, harika deniz dibi güzelliği ve tarihi yapısı ile birlikte tüm dalış tutkunları için unutulmaz anlar vadediyor.

Mavi yolculuk dalış turları için firmalar farklı güzergahları tercih edebiliyor. Ancak şüphesiz ki en popüler güzergahlardan biri Fethiye-Kaş güzergahı olarak dikkat çekiyor. Bu alanda yoğun denizaltı yaşamının yanında, keşfedilmemiş deniz mağaralarından su altında kalmış tarihi güzelliklere kadar çok farklı keşiflere ulaşmak mümkün.

Ayrıca Mavi tur firmaları dalış dersleri de veriyor. Bu sayede hiçbir dalış tecrübeniz olmasa bile deniz altının mucizevi dünyasını keşfetmeniz, bu arada da dalış eğitimi almanız mümkün. Firmalar usta dalış öğreticileri ve son teknoloji ekipmanları ile güvenliği de ön planda tutuyorlar.

Ayrıca mavi yolculuk firmaları farklı dalış amaçlarına uygun dalış kursları da düzenliyorlar. Bu kurslar arasında en çok talep görenlerden biri dalışta acil yardım kursları. Bu kurslar genellikle tek günlük olarak düzenleniyor ve amacı dalış sırasında yaşanan bir probleme veya oluşan bir soruna anında müdahale ederek ilk yardımı yapabilmek. Bir diğer dalış kursu ise dalıcı kurtarma kursu. Dalış yapanların derinde yaşadıkları sorunlarda onları kurtaran, ayrıca yaşanabilecek sorunları tespit edin önleyen kişiler yetiştirmek için yapılan bu kurs genellikle 2 gün sürüyor.

Tüm dalış elbiseleri ve ekipmanı mavi yolculuk firmaları tarafından sağlanıyor. Ancak dalış yapmak isteyen kişiler kendi ekipman ve ihtiyaçlarını da yanlarında getirerek dalışta kullanabiliyorlar. Dalışta çok farklı güzergahlarda yapılabiliyor. İsteğe göre liman ve batık dalışları, açık deniz dalışları ve keşif dalışları yapmak mümkün olduğu gibi, macera dalışları da yapılabiliyor.

Dalışlar genellikle iki adımda yapılıyor. İlk dalış adaptasyon dalışı olarak adlandırılıyor ve bu dalışta suyu ve derinliği tanımak amaçlanıyor. Bu dalışın başarıya ulaşmasından sonra ikinci dalış keşif dalışı ve bu dalışın süresi isteğe göre değişebiliyor. Ayrıca dalış yapanların birbirini tanıması da dalış için hayati bir önem taşıyor.

Rota üzerindeki dalış noktaları Mavi Yolculuk firmaları tarafından daha önceden belirlenmiş ve güvenliği kontrol edilmiş noktalar arasından seçiliyor. Ancak daha önce keşfedilmemiş noktalara dalmak isteyen profesyonel dalış ekipleri için de dalış rotaları belirlenebiliyor.

Mavi yolculuk dalış turları son yıllarda popülaritesi gittikçe artan turlardır. Bu nedenle bu tip turlara katılmak isteyenlerin rezervasyonlarını önceden yaptırmaları önemlidir. Ayrıca erken rezervasyon fiyat konusunda da dalış severlere fırsatlar sunmakta.

Mavi yolculuk firmaları ile yapılan dalış turlarında güvenlik ön plandadır. Öncelikle firmalar dalış yapmak isteyenlerin tecrübelerini ve varsa belgelerini kontrol ederler. Dalış için en uygun mevsimler mayıs ile ekim arası olarak kabul edilmekte. Dalış yapanlara özel dalış teknesi dalışın her anında eşlik eder ve güvenliği sağlar.

Konaklama kabinde veya rezervasyon yaptırılan bir otelde olabilir. Dalış ekipleri genellikle teknede konaklamayı tercih ederler. Odalar genellikle çift kişilik olduğu için eğer başka biri ile aynı odada kalmayı düşünmüyorsanız bir otelde rezervasyon yapmanız gerekebilir. Ayrıca mavi yolculuk dalış turu için seçtiğiniz firmanın verdiği listede hangi hizmetlerin dahil olup hangilerinin dahil olmadığını da kontrol etmeniz önemlidir.

Compare listings

Karşılaştırmak