Yelkenli Tekne Kiralama

Yelkenli Kiralama

Türkiye, üç taraflı denizlerle yer alan bir ülkedir. Buna bağlı olarak yelkenli kiralayarak üzerinden deniz tüm kıyıların taşınması ve bu arada yelken yapılabilmesi son alınan önemli tatil destinasyonlarından biridir. Son zamanlarda güncel trend, yelkenli tatilleri oluyor. Yelkenli tatili; yoğun şehir yaşamından, kalabalık tatillerden ve ortak kullanım alanı olan pansiyon, otel vs. gibi yerlerden uzak durmak isteyenler için en uygun tatil formülü olmuştur. Yelkenliler her bütçeye uygun , kiralık konforlu ve sağlıklı bir tatil beklentisi için tercihiniz olabilir.

Yelkenli Tatili ve Mavi Yolculuk

Yoğun iş temposundan, dersler stres barındıran yaşamdan bir an olsun ikinci yelkenli tekne ile mavi sulara attığınızı düşünün. Fethiye, Göcek, Marmaris veya Bodrum çıkışlı olarak Kiralık yelkenlilerimiz ile tüm bu olumsuzluklardan uzaklaşmak ve negatif enerjiyi atmak; enerji pozitif ile sakinliği bulmak isteyenler tatil severler için mavi yolculuk organizasyonları en iyi tatil alternatifidir. Yelkenli tatili ile konfor alanınızı oluştururken doğayla da içiçe giderken bir tatil deneyimi de edinebilirsiniz. Yelkenli tatilin en satın alma alma kısmı ise kendi rotanızı ve duraklamalarınızı yürütmeyice üretmeye ayırmanın olması. Kendi tatilinizi kendinizin eşleştirebileceği rüya gibi bir tatilden çok uzakta değil, tam karşınızda.

Yelkenli Kiralama Rotaları

Yelkenli kiralama hizmetinden faydalanmak için yat kiralama firması olan Albatros Yatçılık ile görüşme sağlayabilirsiniz. Firmamız ister mürettebatlı isterseniz de mürettebatsız olarak size alternatif kiralık yelkenlilerimizden sunabilir.Hemen hemen her limanda yelkenlilerimiz mevcut olup,gidelebilecek rotalar ve seferler hakkında ofisimizden bilgi alabilir.

Yelkenli Nasıl Kiralanır?

Yelkenli kiralamak için öncelikle tatil ekibinin kişi vermesi ve tatilinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu doğrultu boyutuna uygun olan yelkenliyi personel ekibinin sizi yönlendirmez yönlendirmesiyle belirleyebilirsiniz. Yelkenliler genellikle 2,3,4 ve 5 kabinli olarak gider. Parçaların uygun olan yelkenliyi inşa etmeyi sonra iletişimden harekete geçerek sonra bizden gerekli belgeleri onaylattıktan sonra ön rezervasyonunuzu gerçekleştirecektir.

Kaptansız tekne nasıl kiralanır?

Ancak bu konuda gereken yetilere sahipseniz, kiraladığınız yelkenlinin kaptanlığını de yapabilirsiniz. Pratik bunun için ve teorik olarak zengin eğitim alarak Amatör Denizci Belgesi’ni almış olmanız yeterli olacaktır. Halihazırda Amatör Denizci Belgeniz var ise yelkeninizin kaptanlığını yaparak tatilinizi sürdürebilirsiniz. Amatör Denizci Belgesine sahip olup, az tecrübeniz var ise “Flotilla” olarak toplu yelkenli tatil deneyimi kazanabilirsiniz. Flotilla’da en iki veya daha fazla sayıda yelkenli toplu olarak hareket eder ve yelkenlilerden biri lider olur. Eğitmen sonuçları yelkenli takipte grup halinde hareket edilir.Böylece kiraladığınız yelkenli ile kaptanlık tecrübenizi pekiştirirken eğitmen ile iletişim halinde kalarak karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorunu eğitmen ile aşmanız daha kolay olacaktır.

Kaptanlı (Mürettebatlı) Yelkenli Kiralama

Kiraladığınız yelkenliyi kullanmak için belgeniz ve tatil gezileri seyir alanı için bilginiz yok kiralama ise hizmetinde ekip desteği talep ediyor. İster kaptanlı,ister aşçılı olarak bizden yelkenli kiralayabilirsiniz. Tecrübeli kaptanlarımız size turunuz boyunca kullanımde kalacaklar eşsiz koyları gezdireceklerdir.Tur sırasında isterseniz yelken eğitimi alma işlevi da bulunmaktadır.

Yelkenli Kiralama Fiyatları

Yelkenli kiralama fiyatları yelkenlilerin sahip olduğu taşımaye göre devam eder.Tüm kiralık yelkenli fiyatları, ücretlere dahil olan ve olmayan hizmetler hakkında özet bilgi almak için ofisimizdeki müşterimizle görüşebilirsiniz. Yelkenli kiralama fiyatlarının sabit bir sistem üzerinden kurulmasını bilmelisiniz. Bu noktada aşağıdaki konaklamalar yelkenli fiyatlarını şekillendirmektedir:

 • Yelkenlinin boyutu
 • Yelkenin donanımları
 • Yelkenlinin yürüyüş gezileri
 • mürettebat desteği
 • Yeme-İçme
 • kiralama süresi
 • kiralama sezonu
 • Flotilla’ya katılıp katılmama
 • Tüm yelkenli kiralama fiyatlarına https://www.albatrosyachting.com/yelkenli/ web adresimizden ulaşabilirsiniz.

Yelkenli İçin Transitlog Formaliteleri

Liman Başkanlığı’ndan alınan transitlog, seyir izni belgesidir. Transitlog, kiralanan her yelkenli için zorunlu resmi bir belgedir. Transitlog fiyatı TC Merkez Bankası tarafından ilan edilen Euro döviz alış kuru esasına göre belirlenir. Bu resmi belge ile Türk karasuları boyunca yelkenliniz ile seyire açılama hakkı elde edebilirsiniz. Gerekli olan tatil zamanından önce halledilebilmesi için en az bir hafta öncesinden belirtilen sertifikaların kiralama hizmetiniz için firmaya ulaşmanız gerekmektedir. Gerekli belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Yelkenlide yer alacak olan herkesin adı, soyadı, doğum tarihi, uyruğu, kimlik numarası ve adres bilgileri ayrıntılı bir şekilde muhafaza edilen mürettabat listesi.
 • Yelkenlinin kaptanlığını yapacak olan kişinin geçerli denizci belgesi

Eğer Türk karasularından çıkıp komşu ülkelerin karasularına giriş yapmak istiyorsanız takip etmeniz gereken işlemlerden biraz uzaklaşmanın. Bunun için kiralama yaptığınız şirkete göre bilgi vererek gerekli belgeler ve takip edilecek yolu yürütücü

Compare listings

Karşılaştırmak