Tekne Kiralamada Yat Seçimi Nasıl Yapılır?

 

Tekne kiralama tatili, son zamanlarda Türkiye’nin en çok turist çeken tatil aktiviteleri arasında yerini almıştır. Göcek gulet kiralama, Marmaris tekne kiralama ve Bodrum mürettebatlı yat kiralama gibi terimler yenilenen tatil kültürümüzde artık daha çok kullanılan arama sıfatları halini aldı. Bu yenilenen tatil kültürü içerisinde tercih edebileceğiniz Albatros Yachting sizlere mürettebat içerisinde ya da sadece tekne kiralama yapabileceğiniz, bütçenize uygun tatil fırsatlar sunmaktadır. Tekne kiralama hizmetlerinde yat seçimi tatilinizi ve güzergahınızı baştan sona etkileyecektir. Doğru tatil kültürü için, doğru ekipmanların olduğu, kaliteli standartları olan bir tercihte bulunmak için alanında uzman kişilerden yardım almanız en doğru hareket olacaktır. Burada tercih edeceğiniz kıstaslar:

 

 • Katılacak kişi sayısı.
 • Tatil içerisinde yapılacak aktiviteler.
 • Güzergah seçimi.
 • Tatil bölgesi.
 • Mutfak hizmetleri.
 • Mürettebat hizmetleri.
 • Su sporları aktiviteleri.

 

Bu kıstaslara uygun olarak sizin için en uygun olan tatili belirlemek için iletişim sayfamız üzerinden irtibata geçebilir ve kaliteli bir tatil tercihi için gereken adımları atabilirsiniz.

 

Tekne Kiralamanın Püf Noktaları

Tekne kiralama yaparken, doğru şirketten kiralama yapmanız hem tatilinizi hem de güvenlik önlemleriniz baştan sona etkileyecektir. Doğru bir tatil için tercih yaparken dikkat etmeniz gerekenler:

 

 • Gulet, yat, tekne ve Motor yat kiralama yaptığınız firma ne kadar güvenilir olduğunu öğrenmek. Referansı olmayan bir tekne kiralama firmasından kiralama yaparsanız, tatilinizde oluşabilecek en küçük olumsuzlukta bile tatiliniz baştan sona kötü etkilenecektir.
 • Yaptığınız kiralama hizmetinde size sürekli ek masraf çıkartılabilir. Bunun için sözleşmeyi doğru şekilde inceleyerek antlaşmayı imzalamanız gerekmektedir.
 • Mutfak masrafı dahil mi hariç mi bunu belirlemek oldukça önemli. Mutfak masrafı sizin tur içerisinde en büyük masraf kaleminizi oluşturabilir. Her şey dahil konsept içerisinde tatil yapıyorsanız bunun için endişelenmenize gerek yok.
 • Kiralama yaptığınız aracın gün içerisinde yapacağı seyir süresini belirleyin. Güzergahı ve güzergah saatlerini önceden anlaşarak ilerleyin.
 • Mürettebat hizmetlerini belirleyin. Mürettebat sadece mutfak hizmetleri ve seyir için mi yer alacak, yoksa buna ek olarak servis hizmetleri ve temizlik hizmetleri de sağlayacak mı? Bunları belirlemek oldukça önemli.
 • Guletin seyiri içerisinde ziyaret edeceği limanlarda, giriş çıkış ücreti firmaya mı yoksa misafire mi air? Teknenin ziyaret ettiği limanlarda vergi ve giriş çıkış pulu alınmaktadır.
 • Seyahat sigortası var mı? Seyahat sigortası, kiraladığınız aracın olay bir kazasında ya da oluşan bir olumsuzluğunda sizin tatilinizi güvence altına alarak bunun yarattığı olumsuzluğa karşı sizi ve misafirleri koruma altına alacaktır.

 

Tekne kiralama hizmetlerinde tüm bu önlemler ve daha fazlasına karşı önlem almak için siz de https://www.albatrosyachting.com sitemiz üzerinden kiralama hizmetlerinden faydalanabilir ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bütçenize uygun kaliteli tatil çözümler için site içerisinden iletişim kurabilir ya da haftanın 7 günü 24 saat canlı desteğe bağlanabilirsiniz.

 

Tekne Kiralama Süreci

Tekne kiralama sürecinde, öncelikli olarak ihtiyaçlarınıza karşılık gelen guleti ve kalkış yapacağınız limanı belirlemeniz gerekmektedir. Marmaris yat kiralama hizmetinden faydalanırsanız mesela, şirketin sağladığı imkanlar dahilinde havaalanından shuffle hizmeti de dahil olarak sadece beldeye giriş yapmanız bile yeterli olacaktır. Tatiliniz için tercih edebileceğiniz alternatif opsiyonlara bağlı olarak, sözleşmeyi imzaladığınız tarih aralığına bağlı olarak ödeme yapmanız ve sonucunda da belirlediğiniz tatil döneminde kalkış yapacağınız liman içerisinde yer almanız gerekmektedir. Katılımcı kişi sayısını belirlediğiniz kişi tutarında olduğundan emin olarak arzu ettiğiniz yat, gulet, tekne veya motoryat’a giriş yapabilirsiniz. Ardından kaptan tur başlamadan önce yaptığı hoş geldin kokteylinde size tekneyi ve turu anlatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir