Tarihi Tur (Fethiye-Kekova-Fethiye)

8 Gün

Tarihi Tur (Fethiye-Kekova-Fethiye) Mavi tur programı.

8 Gün – 7 Gece
Kalkış: Her,Cumartesi

Tur Bilgisi

8 Gün – 7 Gece süren Tarihi Tur adlı kabin kiralama programımız her Cumartesi günü Fethiye limanından başlamaktadır,

Bu turda Fethiye koyları, Ölüdeniz Gemiler adası, Yeşilköy Kaş, Kekova Tersane çağız, Simena Demre Gökkaya, Kalkan, Turunç Pınarını ziyaret etmiş olacaksınız.

Bu mavi tur programımız Fethiye limanından başlayarak güzergah bölümünde belirtilen rota doğrultusunda Kekova koyuna gidiyor ardından Fethiye limanına dönerek tur programı sonlanmaktadır…

Öne Çıkanlar

 • Günlük çay pasta servisi
 • Hoş geldin kokteyli
 • Alkolsüz içecekler, bira ve sınırsız şarap
 • Türkiye'nin en popüler mavi tur rotası olan Bodrum-Gökova-Bodrum hattı üzerinde unutulmaz bir mavi yolculuk keyfi alacaksınız.
 • Tam pansiyon mavi tur
 • 8gün 7gece deniz üzerinde uzun bir yat tatili yaşayacaksınız.

Güzergah

1. Gün :
Fethiye

Fethiye yat limanında bulunan ofisimizde 15,30 dan sonra buluşma ve tekneye yerleşimizi gerçekleştirebilirsiniz.İlk akşam teknemiz limanda kalacak olup,akşam yemeğini tekne de alabilirsiniz.Fethiye Antik Likya şehirlerinden Telmessos olarak anılmaktadır.Işıklar ülkesi anlamına gelen şehirde bulunan kaya mezaerlarını ve antik tiyatroyu gezebilir, turistik çarşıda,kafe ve barlarda hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Siz kahvaltınızı yaparken, tur programı ve tekne hakkında brifing verilir. Tekneniz kahvaltı sonrası limandan ayrılır ve Ölüdeniz’ e hareket eder.Ölüdeniz 2007 yılında Dünyanın en güzel ilk 5 plajı içerisinde yer almış ünlü bir plajın-mızdır.. Yüzme molası ve öğle yemeği için Ölüdeniz’e demirlenir. Bir sonraki durak Gemiler Adası’dır. Akşamüzeri Gemiler adasında yürüyüş yapılabilir ve tepedeki Bizans İmparatorluğu dönemimden kalma Aya Nicola (Aziz Nikolas ) ziyaret edilebilir. Akşam yemeği ve geceleme Gemiler Boğaz’ında yapılır.

3. Gün :
Kaş

Sabah siz daha uyanmadan hareket eden teknemiz uzun bir seyirden sonra Kalkan yakınlarındaki Yeşilköy Koyunda kahvaltı ve yüzme molası verilip, akabinde Kaş’a hareket edilir.
Kaş Limanına demirleme yapılır. Eski bir Rum kasabası olan Kaş’ da gezinti yapma ve gece hayatını tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Likya'nın önemli kentlerinden olan Kaş, Roma Dönemi'nde önem kazanmış ve Bizans Dönemi'nde Piskoposluk merkezi olmuştur. Kaş, ilçeyi çevreleyen Antik Döneme ait kentler ve tarihsel değerlerle doyumsuz bir mekândır.

Kahvaltıdan sonra Antik Likya’nın günümüzde ki batık şehri Kekova’ya hareket edilir. Roma ve Bizans döneminden kalma bir gemi tersanesi ve Bizans dönemi Kilise’sinin görülebileceği Tersane Koyu’nda öğle yemeği ve yüzme molası verilir. Daha sonra akşam yemeği ve geceleme için Üçağız Koyu’nda demirlenir.

Çarşamba Kahvaltı sonrası Demre Çayağzı mevkiinde Andriake limanında alargaya demir atılır. Arzu eden yolcular buradan opsiyonlu olarak ı Noel Baba Kilisesi ve Myra / Likya kaya mezarlarına tura katılabilirler. Ayrıca tek yön 4 günlük tur alan yolcularımız burada iniş yaparlar. Yine tek yön Fethiye’ye gidecek yolcularımız da buradan yata binerler. Bu esnada yatın eksik kumanya ve ikmal işlemleri tamamlanır ve Demre turuna katılan yolcular da yata geldikten sonra geri dönüş turumuz başlar. 5 Çayı, akşam yemeği ve geceleme yine Kekova bölgesinde Gökkaya Koyu’na demirlenir.

6. Gün :
Kalkan

Sabah erken saatlerde demir alınarak uzun bir seyirden sonra Kalkan’a hareket edilir. Kahvaltı Kalkan Limanında verilir. Arzu edilirse, opsiyonlu olarak Likya kentleri turu düzenlenebilir. Likya’nın başkenti Xhantos, ticaret merkezi ve liman şehri olan Patara, Likya bölgesinin en önemli dini merkezi Letoon bu turun güzergâhı içerisine alınabilir. Akşam yemeği ve geceleme Yeşilköy’de yapılır.

Sabah çok erken çıkılarak 4 saat bir yolculuktan sonra kahvaltı zamanı Kelebekler vadisine gelinir Kahvaltı ve yüzme molası verildikten sonra Turuç Pınarı Koyu’nda 5 çayı yüzme molası akşam yemeği ve geceleme yapılır

8. Gün :
Fethiye

Sabah kahvaltı sonrası hareket edilerek saat 09,30-10,00 arası teknemiz Fethiye Limanına giriş yapar ve misafirlerimiz tekneden ayrılırlar.

Dahil Olanlar

Nisan

 • 1100 Euro

Mayıs

 • 1250 Euro

Haziran

 • 1500 Euro

Temmuz

 • 2000 Euro

Ağustos

 • 2000 Euro

Eylül

 • 1500 Euro

Ekim

 • 1250 Euro

Not:

Fiyatlar 2 kişilik kabinde 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve EURO cinsindendir.
* Tek kişi farkı %70.
* Çocuk indirimi ( sadece ebeveynleri ile aynı kamarada kalmaları durumunda ) :
* 0-3 yaş ücretsiz, 4-10 yaş %50, 10 yaş üzeri tam fiyat. Çocuk için extra yatak konulmaz.
* Fiyatlamada TCMB döviz alış kuru kıllanılmaktadır...

 

Fiyata Dahil Olanlar

 • Yatta 1 hafta tam pansiyon kalma (hoş geldiniz kokteyli, kahvaltı-öğlen yemeği-akşam yemeği ve günlük akşamüstü çay-pasta servisi). Alkolsüz içecekler, Bira ve Şarap sınırsız, Güvertedeki ekipmanların kullanımı. Mazot. Su kullanma. Mürettebatın hizmetleri. Yat sigortası. Yat çamaşırhanesi. Liman vergileri. Demir atma giderleri.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Bira,şarap ve alkolsüz içecekler dışında kalanTüm içecekler (alkollü,alkolsüz),bunları teknemizde bulunan barımızdan uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.Havaalanı transferi,kara gezintileri.

Sık Sorulan Sorular

Yanımda Ne Getirmeliyim?

Genel olarak sert valizler yerleştirme aşamasında daha fazla sorun çıkartmaktadır. Bu nedenle yumuşak valizler daha fazla tercih sebebi olmaktadır. Turlar daha çok kara üzerinden geçecekse kendinize küçük bir çanta yapmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda mayo ile zaman geçireceğinizi de düşünürsek en az 2 adet mayo getirmenizde fayda vardır. Aynı zamanda çok kalın olmayacak fakat hafif kalınlıkta kıyafet, yedek tshirt ve şort getirilmelidir. Muhteşem havanın tadını çıkartırken rahatsız olabileceğiniz sinekler için sinek ilacı getirebilirsiniz. Aynı zamanda güneşten korunmak adına güneş gözlüğü, şapka, güneş kremi getirmeniz sizi büyük bir dertten kurtaracaktır. Bazı gezginlerimiz yat üzerinde serin serin uyumak isteyebiliyor. Sizin de böyle bir düşünceniz varsa uyku tulumu getirebilirsiniz. Şnorkel dalış gibi hobileriniz varsa özel gözlüklerinizi getirerek zaman kazanabilirsiniz. Güverte de dolaşmak adına yumuşak tabanlı ayakkabı ve terlikte getirebilirsiniz. Sağlık yönünden kullandığınız özel ilaçlar bulunuyorsa mutlaka yanınızda getirin. Artı olarak grip ilacı ve vitaminler getirebilirsiniz.

Banyo ve Tuvalet Malzemeleri

Kalıp sabun, şampuan ve duş jeli, diş macunu, yedek gözlük ve yedek lens, tırnak makası, sakal kesmek için makine, diş fırçası gibi genel olarak kullanılan ürünleri yanınızda getirebilirsiniz.

Yat Turu için Hangi Zaman Tercih Edilmelidir?

Yaz ayları tercih edilse de sıcak havalar bazen bunaltıcı olabilir. Bu yüzden genellikle sıcaktan çok etkilenmeyeceğiniz Haziran ve Eylül aylarını tercih edebilirsiniz. Önerilen en ideal tur zamanlarıdır. Eğer yüzmeyi çok seviyorsanız ve sizin için yüzmenin herhangi bir zamanı yoksa Temmuz ve Ağustos aylarını tercih edebilirsiniz. Eğer sakinliği seviyorsanız biraz daha tatil bölgelerinin boş olduğu vakitler olan Mayıs ve Ekim aylarını tercih edebilirsiniz. Bu zamanlarda doğanın eşsiz güzelliğinin tadını çıkartabilirsiniz.

Çocuklar Yat Turuna Katılabilir mi?

Çocuklu ailelerin genellikle aklına takılan sorular arasındadır. Başların da yetişkin birey olduğu sürece çocuklarında yat turundan faydalanmasında bir engel yoktur. Çocuğunuz varsa sizde yanında olacaksanız tabi ki de yat turuna katılabilirler.

Yat Turunda Klima İhtiyacım Olacak mı?

Genellikle müşterilerimiz yıldızların altında serin serin yatmayı tercih etmektedir. Bunun yanı sıra Temmuz ve Ağustos ayları aşırı sıcak olabileceğinden klima tercih etmeniz gerekebilir.

Kabin Ekibi Bahşiş Vermeli miyim?

Kabin ekibine bahşiş vermek gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Eğer bahşiş vermek istiyorsanız yat kaptanına verebilirsiniz. Yat kaptanı bahşişi çalışanlar eşit olarak verecektir. Genel olarak Türkiye’de hizmete katılanların %3 ve %5’i kabin ekibine bahşiş vermektedir.

Harita

Sorunuzu aşağıdaki form aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Tarihi Tur (Fethiye-Kekova-Fethiye)

Compare listings

Karşılaştırmak